Strategy Distribution s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 94 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (144 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 6. 2018
- Sídlo
- Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-35,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-219,1 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.93netIncome: -5 652revenue: 143 742prevNetIncome: 3 068
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.35equity: 2 580assets: 15 782
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.65equity: 2 580assets: 15 782
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 177.99revenueYoY: -94.15validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.91netMargin: -3.93ebitda: -4 185revenue: 143 742
Altman Z''-Score-1.49Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -35.81 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -35.81 % vs. predchádzajúce 0.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.65 % vs. predchádzajúce 97.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.11× vs. predchádzajúce 6.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.93 % vs. predchádzajúca 0.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.35 % vs. predchádzajúca 2.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 96 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -219 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2580 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 94 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 144 tis. € | 2,5 mil. € | −94,2 % |
| EBITDA | -4 tis. € | 22 tis. € | −118,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | 20 tis. € | −118,9 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | 3 tis. € | −284,2 % |
| Aktíva | 16 tis. € | 378 tis. € | −95,8 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 8 tis. € | −68,7 % |
- 13. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.3%
- Cudzie zdroje83.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 144 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,5 mil. € | 378 tis. € | 8 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 69 tis. € | 38 tis. € | 5 tis. € | 388 € | 143 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 45 tis. € | 5 tis. € | 182 € | 20 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 6. 2018 → 2. 4. 2020
MC pro Trade thirty-three, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 6. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 6. 2018
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 6. 2018
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 6. 2018
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 13. 6. 2018
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 6. 2018
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 6. 2018
- 8Administratívne službyod 13. 6. 2018
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 6. 2018
- 10Čistiace a upratovacie službyod 13. 6. 2018
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 6. 2018
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 6. 2018
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 6. 2018
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 13. 6. 2018
- 15Vedenie účtovníctvaod 13. 6. 2018
- 16Faktoring a forfaitingod 13. 6. 2018
- 17Poskytovanie služieb osobného charakteruod 13. 6. 2018
- 18Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 13. 6. 2018
- 19Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 13. 6. 2018
- 20Fotografické službyod 13. 6. 2018
- 21Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51754339
- RÚZ ID
- 1781346
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat2 459 109 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 13. 6. 2018Zmena obchodného mena→ MC pro Trade thirty-three, s. r. o.