VENTKLIMA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 40 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,4 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 6. 2018
- Sídlo
- Kragujevská 398, 01001, Žilina
- EBITDA marža22,2 %
- ROA (návratnosť aktív)20,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,9 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.19netIncome: 218 486revenue: 2 376 649prevNetIncome: 211 479
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.45equity: 533 845assets: 1 058 064
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.55equity: 533 845assets: 1 058 064
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.00revenueYoY: 40.08validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.16netMargin: 9.19ebitda: 526 751revenue: 2 376 649
Altman Z''-Score8.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.65 % vs. predchádzajúce 22.01 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.55 % vs. predchádzajúce 35.38 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 1.77×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.19 % vs. predchádzajúca 12.46 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.45 % vs. predchádzajúca 64.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 40 % na 2.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,4 mil. € | 1,7 mil. € | +40,1 % |
| EBITDA | 527 tis. € | 303 tis. € | +73,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 474 tis. € | 273 tis. € | +73,7 % |
| Čistý zisk | 218 tis. € | 211 tis. € | +3,3 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 961 tis. € | +10,1 % |
| Vlastné imanie | 534 tis. € | 621 tis. € | −14,0 % |
- 28. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.5%
- Cudzie zdroje49.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,4 mil. € | 1,1 mil. € | 534 tis. € | 527 tis. € | 218 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 961 tis. € | 621 tis. € | 303 tis. € | 211 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,6 mil. € | 810 tis. € | 462 tis. € | 288 tis. € | 203 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 562 tis. € | 394 tis. € | 183 tis. € | 120 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,4 mil. € | 550 tis. € | 314 tis. € | 285 tis. € | 198 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 975 tis. € | 357 tis. € | 175 tis. € | 172 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 245 tis. € | 186 tis. € | 57 tis. € | 71 tis. € | 52 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 11. 2020
- 2Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynovýchod 5. 11. 2020
- 3Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látkyod 5. 11. 2020
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 5. 11. 2020
- 5Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 11. 2020
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 11. 2020
- 7Prevádzkovanie technickej služby s rozsahom činnosti: projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 6. 10. 2020
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 28. 6. 2018
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 6. 2018
- 10Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 28. 6. 2018
- 11Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 28. 6. 2018
- 12Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 28. 6. 2018
- 13Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynov Kontrola úniku fluórovaných skleníkových plynov zo zariadení Zhodnotenie fluórovaných skleníkových plynovod 28. 6. 2018
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 6. 2018
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 6. 2018
- 16Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 28. 6. 2018
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 6. 2018
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 6. 2018
- 19Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 28. 6. 2018
- 20Opravy vyhradených technických zariadení elektrickýchod 28. 6. 2018
- 21Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 28. 6. 2018
- 22Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 28. 6. 2018
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 6. 2018
- 24Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 6. 2018
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51765195
- RÚZ ID
- 1785790
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 376 649 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2120783819