Edgar s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (280 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 6. 2018
- Sídlo
- Černyševského 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-47,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-35,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť138 %
- Kapitálová primeranosť-37,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -64.99netIncome: -181 705revenue: 279 604prevNetIncome: -20 957
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -37.81equity: -193 928assets: 512 850
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 137.81equity: -193 928assets: 512 850
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.01revenueYoY: 11.19validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -47.69netMargin: -64.99ebitda: -133 350revenue: 279 604
Altman Z''-Score-3.78Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -35.43 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -35.43 % vs. predchádzajúce -8.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 137.81 % vs. predchádzajúce 105.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.55× vs. predchádzajúce 1.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -64.99 % vs. predchádzajúca -8.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -37.81 % vs. predchádzajúca -5.23 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 280 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -65.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1487 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 280 tis. € | 251 tis. € | +11,2 % |
| EBITDA | -133 tis. € | -18 tis. € | −625,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -120 tis. € | -17 tis. € | −625,4 % |
| Čistý zisk | -182 tis. € | -21 tis. € | −767,0 % |
| Aktíva | 513 tis. € | 234 tis. € | +119,5 % |
| Vlastné imanie | -194 tis. € | -12 tis. € | −15× |
- 7. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 707 tis. €
- Aktíva spolu
- 513 tis. €
- Vlastné imanie
- −194 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 280 tis. € | 513 tis. € | -194 tis. € | -133 tis. € | -182 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 251 tis. € | 234 tis. € | -12 tis. € | -18 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 211 tis. € | 121 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 6. 2018 → 24. 9. 2018
Žltá 3938/3, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 10. 2019
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 10. 2019
- 3Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 10. 2019
- 4Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 9. 2018
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 6. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 6. 2018
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 6. 2018
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 6. 2018
- 9Služby požičovníod 7. 6. 2018
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 7. 6. 2018
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 6. 2018
- 12Administratívne službyod 7. 6. 2018
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 6. 2018
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 6. 2018
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 6. 2018
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 6. 2018
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 6. 2018
- 18Čistiace a upratovacie službyod 7. 6. 2018
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 6. 2018
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 6. 2018
- 21Sťahovacie službyod 7. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51766647
- RÚZ ID
- 1780371
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat279 604 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 7. 6. 2018Zmena sídlaŽltá 3938/3, Bratislava - mestská časť Petržalka