BU-MONT, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 177 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2018
- Sídlo
- Priehradka 394/13, 96601, Hliník nad Hronom
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)11,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,5 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť96,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.04netIncome: 975.00revenue: 16 137prevNetIncome: 0.000
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.68equity: 8 503assets: 8 795
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.32equity: 8 503assets: 8 795
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.59revenueYoY: 176.51validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.11netMargin: 6.04ebitda: 1 147revenue: 16 137
Altman Z''-Score34.45Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 30.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.09 % vs. predchádzajúce 0.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.32 % vs. predchádzajúce 1.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.83× vs. predchádzajúce 0.77×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.04 % vs. predchádzajúca 0.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.68 % vs. predchádzajúca 98.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16137 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 177 % na 16 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 6 tis. € | +176,5 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -153 € | +849,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -138 € | +849,7 % |
| Čistý zisk | 975 € | 0 € | — |
| Aktíva | 9 tis. € | 8 tis. € | +15,6 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +13,0 % |
- 19. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.7%
- Cudzie zdroje3.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 975 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | -153 € | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 393 € | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 451 € | 383 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 39 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 873 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa a predaj na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 7. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 7. 2018
- 4Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 7. 2018
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 7. 2018
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2018
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2018
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 19. 7. 2018
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 7. 2018
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51770008
- RÚZ ID
- 1786132
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat39 359 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna