GASTRO UNION s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (225 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 6. 2018
- Sídlo
- Novohradská 6, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)19,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,5 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.44netIncome: 18 984revenue: 225 037prevNetIncome: 14 969
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.83equity: 56 665assets: 99 718
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.17equity: 56 665assets: 99 718
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.84revenueYoY: 4.75validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.91netMargin: 8.44ebitda: 26 807revenue: 225 037
Altman Z''-Score5.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.04 % vs. predchádzajúce 25.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.17 % vs. predchádzajúce 35.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.26× vs. predchádzajúce 3.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.44 % vs. predchádzajúca 6.97 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.83 % vs. predchádzajúca 64.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 19.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 225 tis. € | 215 tis. € | +4,7 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 20 tis. € | +31,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 18 tis. € | +31,8 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 15 tis. € | +26,8 % |
| Aktíva | 100 tis. € | 59 tis. € | +69,6 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 38 tis. € | +50,4 % |
- 16. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.8%
- Cudzie zdroje43.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 225 tis. € | 100 tis. € | 57 tis. € | 27 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 215 tis. € | 59 tis. € | 38 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 181 tis. € | 44 tis. € | 23 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 133 tis. € | 35 tis. € | -220 € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 131 tis. € | 57 tis. € | -7 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 196 tis. € | 53 tis. € | -17 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 16 tis. € | -23 tis. € | -28 tis. € | -28 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 6. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 6. 2018
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 16. 6. 2018
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 6. 2018
- 5Vedenie účtovníctvaod 16. 6. 2018
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 6. 2018
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 6. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 6. 2018
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 6. 2018
- 10Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 16. 6. 2018
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 16. 6. 2018
- 12Faktoring a forfaitingod 16. 6. 2018
- 13Čistiace a upratovacie službyod 16. 6. 2018
- 14Reklamné a marketingové službyod 16. 6. 2018
- 15Prevádzkovanie výdajne stravyod 16. 6. 2018
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 6. 2018
- 17Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 16. 6. 2018
- 18Výroba potravinárskych výrobkovod 16. 6. 2018
- 19Výroba nápojovod 16. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51770032
- RÚZ ID
- 1781751
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat225 037 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120793587
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna