DANUBIO FRUIT s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 210 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (3,9 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 6. 2018
- Sídlo
- Z. Kodálya 788/788, 92401, Galanta
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)48,0 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.037netIncome: 1 452revenue: 3 904 539prevNetIncome: 8 152
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.188equity: 3 024assets: 1 612 312
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.81equity: 3 024assets: 1 612 312
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 168.39revenueYoY: 210.45validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.59netMargin: 0.037ebitda: 100 934revenue: 3 904 539
Altman Z''-Score0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.09 % vs. predchádzajúce 0.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.81 % vs. predchádzajúce 99.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.42× vs. predchádzajúce 1.49×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.04 % vs. predchádzajúca 0.65 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.19 % vs. predchádzajúca 0.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +210 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 210 % na 3.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 210 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,9 mil. € | 1,3 mil. € | +210,4 % |
| EBITDA | 101 tis. € | 38 tis. € | +165,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 91 tis. € | 34 tis. € | +165,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 8 tis. € | −82,2 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 842 tis. € | +91,4 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 3 tis. € | +12,5 % |
- 6. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 3,9 mil. € | 1,6 mil. € | 3 tis. € | 101 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 842 tis. € | 3 tis. € | 38 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 65 € | 146 € | -5 tis. € | 65 € | 65 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 81 € | -6 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 46 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 28 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 957 € | 269 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena19. 1. 2022 → 2. 8. 2022
HUSTAV s.r.o.
- Zmena obchodného mena16. 10. 2021 → 18. 1. 2022
HUMANY 1 s.r.o.
- Založenie spoločnosti6. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 6. 2018 → 15. 10. 2021
LIFE COFFEÉ s.r.o.
- Zmena sídla6. 6. 2018 → 15. 10. 2021
Štvrť SNP 997/19, Galanta
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 1. 2022
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 1. 2022
- 3prenájom hnuteľných vecíod 19. 1. 2022
- 4prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 1. 2022
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 1. 2022
- 6dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 1. 2022
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 6. 2018
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51770041
- RÚZ ID
- 1778179
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat3 904 539 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 19. 1. 2022Zmena obchodného mena→ HUSTAV s.r.o.
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 16. 10. 2021Zmena obchodného mena→ HUMANY 1 s.r.o.
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 6. 6. 2018Zmena obchodného mena→ LIFE COFFEÉ s.r.o.
- 6. 6. 2018Zmena sídlaŠtvrť SNP 997/19, Galanta