MARTEN'S TEAM TRANS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 693 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (100 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 6. 2018
- Sídlo
- 455, 95612, Preseľany
- EBITDA marža43,8 %
- ROA (návratnosť aktív)45,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)85,5 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť52,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.41netIncome: 32 545revenue: 100 426prevNetIncome: 1 264
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.60equity: 38 045assets: 72 328
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.40equity: 38 045assets: 72 328
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.39revenueYoY: 692.63validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 43.77netMargin: 32.41ebitda: 43 952revenue: 100 426
Altman Z''-Score8.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 45.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 45.00 % vs. predchádzajúce 4.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.40 % vs. predchádzajúce 28.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.39× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.41 % vs. predchádzajúca 9.98 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.60 % vs. predchádzajúca 71.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +693 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 693 % na 100 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 32.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.32 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 43.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 100 tis. € | 13 tis. € | +692,6 % |
| EBITDA | 44 tis. € | 2 tis. € | +22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 40 tis. € | 2 tis. € | +22× |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 1 tis. € | +25× |
| Aktíva | 72 tis. € | 28 tis. € | +154,4 % |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 20 tis. € | +87,6 % |
- 14. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.6%
- Cudzie zdroje47.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 100 tis. € | 72 tis. € | 38 tis. € | 44 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 13 tis. € | 28 tis. € | 20 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 90 tis. € | 31 tis. € | 19 tis. € | 60 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 40 tis. € | 82 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 44 tis. € | 88 tis. € | -7 € | 8 tis. € | -187 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 37 tis. € | 32 tis. € | 180 € | -594 € | -10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 96 tis. € | 64 tis. € | 21 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 35 tis. € | 56 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 6. 2018 → 12. 5. 2023
600, Preseľany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2021
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 3. 2021
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 3. 2021
- 4Kuriérske službyod 17. 9. 2020
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 17. 9. 2020
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 17. 9. 2020
- 7Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 17. 9. 2020
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 9. 2020
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 6. 2018
- 10Poskytovanie služieb vedenia cudzieho motorového vozidlaod 14. 6. 2018
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51777797
- RÚZ ID
- 1779323
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat100 426 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2120800275
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 14. 6. 2018Zmena sídla600, Preseľany