BINAX s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1775 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (384 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 6. 2018
- Sídlo
- Halašova 738/18, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)10,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,7 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.15netIncome: 15 923revenue: 383 520prevNetIncome: -5 309
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.88equity: 48 743assets: 157 865
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.12equity: 48 743assets: 157 865
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.23revenueYoY: 1 775,403validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.93netMargin: 4.15ebitda: 18 913revenue: 383 520
Altman Z''-Score2.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.09 % vs. predchádzajúce -4.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.12 % vs. predchádzajúce 73.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.43× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.15 % vs. predchádzajúca -25.96 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.88 % vs. predchádzajúca 26.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1775 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1775 % na 384 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 10.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 384 tis. € | 20 tis. € | +18× |
| EBITDA | 19 tis. € | -5 tis. € | +462,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | -5 tis. € | +462,9 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | -5 tis. € | +399,9 % |
| Aktíva | 158 tis. € | 123 tis. € | +28,3 % |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | 33 tis. € | +48,5 % |
- 21. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.9%
- Cudzie zdroje69.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 384 tis. € | 158 tis. € | 49 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 123 tis. € | 33 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 414 tis. € | 129 tis. € | 38 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 481 tis. € | 150 tis. € | 26 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 44 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 43 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 193 € | 152 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 5. 3. 2021
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 6. 2018
- 3Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 21. 6. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 6. 2018
- 5Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 21. 6. 2018
- 6Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 21. 6. 2018
- 7Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 21. 6. 2018
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 21. 6. 2018
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 6. 2018
- 10Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 21. 6. 2018
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 6. 2018
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 6. 2018
- 13Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 21. 6. 2018
- 14Nákup a predaj nových a ojazdených motorových vozidielod 21. 6. 2018
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 21. 6. 2018
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 6. 2018
- 17Verejné obstarávanieod 21. 6. 2018
- 18Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 6. 2018
- 19Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 21. 6. 2018
- 20Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 21. 6. 2018
- 21Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 6. 2018
- 22Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51780577
- RÚZ ID
- 1780152
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat480 615 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna