Gorex Slovakia s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (627 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 6. 2018
- Sídlo
- Bardejovská 44, 08006, Prešov
- EBITDA marža11,2 %
- ROA (návratnosť aktív)32,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)54,2 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.50netIncome: 46 959revenue: 626 535prevNetIncome: 41 800
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.42equity: 86 633assets: 145 802
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.58equity: 86 633assets: 145 802
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 98.18revenueYoY: 23.40validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.21netMargin: 7.50ebitda: 70 222revenue: 626 535
Altman Z''-Score7.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.21 % vs. predchádzajúce 57.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.58 % vs. predchádzajúce 44.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.30× vs. predchádzajúce 7.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.50 % vs. predchádzajúca 8.23 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.42 % vs. predchádzajúca 55.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 627 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 32.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 627 tis. € | 508 tis. € | +23,4 % |
| EBITDA | 70 tis. € | 53 tis. € | +32,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 63 tis. € | 48 tis. € | +32,2 % |
| Čistý zisk | 47 tis. € | 42 tis. € | +12,3 % |
| Aktíva | 146 tis. € | 72 tis. € | +102,2 % |
| Vlastné imanie | 87 tis. € | 40 tis. € | +117,5 % |
- 22. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.4%
- Cudzie zdroje40.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 627 tis. € | 146 tis. € | 87 tis. € | 70 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 508 tis. € | 72 tis. € | 40 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 293 tis. € | 22 tis. € | -2 tis. € | 17 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 371 tis. € | 32 tis. € | -17 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 218 tis. € | 23 tis. € | -15 tis. € | -30 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 4 tis. € | 889 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 6. 2018 → 7. 2. 2024
Čajakova 20, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51793458
- RÚZ ID
- 1776569
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat626 535 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 10. 2018Registrácia platcu DPHSK2120789385
- 22. 6. 2018Zmena sídlaČajakova 20, Bratislava