MIREC – STAV s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (560 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 7. 2018
- Sídlo
- Nižné Matiašovce 159, 03223, Liptovské Matiašovce
- EBITDA marža8,1 %
- ROA (návratnosť aktív)12,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,7 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.90netIncome: 21 827revenue: 560 061prevNetIncome: 25 215
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.76equity: 66 771assets: 181 627
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.24equity: 66 771assets: 181 627
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 76.14revenueYoY: -1.77validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.14netMargin: 3.90ebitda: 45 573revenue: 560 061
Altman Z''-Score3.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.02 % vs. predchádzajúce 16.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.24 % vs. predchádzajúce 71.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.08× vs. predchádzajúce 3.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.90 % vs. predchádzajúca 4.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.76 % vs. predchádzajúca 28.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 12.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 560 tis. € | 570 tis. € | −1,8 % |
| EBITDA | 46 tis. € | 46 tis. € | −0,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | 41 tis. € | −0,4 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 25 tis. € | −13,4 % |
| Aktíva | 182 tis. € | 156 tis. € | +16,1 % |
| Vlastné imanie | 67 tis. € | 45 tis. € | +48,9 % |
- 4. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.8%
- Cudzie zdroje63.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 560 tis. € | 182 tis. € | 67 tis. € | 46 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 570 tis. € | 156 tis. € | 45 tis. € | 46 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 246 tis. € | 68 tis. € | 20 tis. € | 49 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 74 tis. € | 51 tis. € | -14 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 25 tis. € | 24 tis. € | -17 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 31 tis. € | 18 tis. € | -18 tis. € | -22 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 60 tis. € | 25 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 1 tis. € | 262 € | 379 € | 262 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 7. 2018 → 16. 6. 2023
Eduarda Penkalu 877/3, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 1. 2020
- 2Murárstvood 21. 1. 2020
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 21. 1. 2020
- 4Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 21. 1. 2020
- 5Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 21. 1. 2020
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 1. 2020
- 7Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 21. 1. 2020
- 8Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 1. 2020
- 9Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 21. 1. 2020
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 1. 2020
- 11Verejné obstarávanieod 21. 1. 2020
- 12Čistiace a upratovacie službyod 21. 1. 2020
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 21. 1. 2020
- 14Služby požičovníod 21. 1. 2020
- 15Fotografické službyod 21. 1. 2020
- 16Dizajnérske činnostiod 21. 1. 2020
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 1. 2020
- 18Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 1. 2020
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 1. 2020
- 20Kuriérske službyod 21. 1. 2020
- 21Sťahovacie službyod 21. 1. 2020
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 1. 2020
- 23Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 21. 1. 2020
- 24Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 21. 1. 2020
- 25Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 21. 1. 2020
- 26Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 21. 1. 2020
- 27Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 21. 1. 2020
- 28Výroba nápojovod 21. 1. 2020
- 29Výroba kŕmnych zmesíod 21. 1. 2020
- 30Výroba potravinárskych výrobkovod 21. 1. 2020
- 31Poskytovanie služieb osobného charakteruod 21. 1. 2020
- 32Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 21. 1. 2020
- 33Manikúraod 17. 10. 2019
- 34Administratívne službyod 17. 10. 2019
- 35Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 10. 2019
- 36Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 7. 2018
- 37Vedenie účtovníctvaod 4. 7. 2018
- 38Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahuod 4. 7. 2018
- 39Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 7. 2018
- 40Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 4. 7. 2018
- 41Prevádzkovanie výdajne stravyod 4. 7. 2018
- 42Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 7. 2018
- 43Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 7. 2018
- 44Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 4. 7. 2018
- 45Prevádzkovanie úschovníod 4. 7. 2018
- 46Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 4. 7. 2018
- 47Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 7. 2018
- 48Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 7. 2018
- 49Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 7. 2018
- 50Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 7. 2018
- 51Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 4. 7. 2018
- 52Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 7. 2018
- 53Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 4. 7. 2018
- 54Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 4. 7. 2018
- 55Výroba sviečok a tieniacej technikyod 4. 7. 2018
- 56Výroba hračiek a hierod 4. 7. 2018
- 57Výroba bižutérie a suvenírovod 4. 7. 2018
- 58Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 4. 7. 2018
- 59Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 4. 7. 2018
- 60Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 4. 7. 2018
- 61Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 4. 7. 2018
- 62Odevná výrobaod 4. 7. 2018
- 63Textilná výrobaod 4. 7. 2018
- 64Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 4. 7. 2018
- 65Poskytovanie služieb v rybárstveod 4. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51805022
- RÚZ ID
- 1782718
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat570 180 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 2. 8. 2018Registrácia platcu DPHSK2120806875
- 4. 7. 2018Zmena sídlaEduarda Penkalu 877/3, Liptovský Mikuláš