HOLLAND AND COMPANY s. r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (937 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 7. 2018
- Sídlo
- Bárdošova 45, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža25,4 %
- ROA (návratnosť aktív)11,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,0 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť39,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.46netIncome: 238 617revenue: 937 273prevNetIncome: 178 937
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 39.50equity: 823 581assets: 2 084 976
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 60.50equity: 823 581assets: 2 084 976
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 133.30revenueYoY: -3.75validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.43netMargin: 25.46ebitda: 238 309revenue: 937 273
Altman Z''-Score3.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.44 % vs. predchádzajúce 9.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 60.50 % vs. predchádzajúce 69.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.51×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.46 % vs. predchádzajúca 18.37 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.50 % vs. predchádzajúca 30.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 25.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 937 tis. € | 974 tis. € | −3,8 % |
| EBITDA | 238 tis. € | 296 tis. € | −19,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 214 tis. € | 266 tis. € | −19,4 % |
| Čistý zisk | 239 tis. € | 179 tis. € | +33,4 % |
| Aktíva | 2,1 mil. € | 1,9 mil. € | +10,2 % |
| Vlastné imanie | 824 tis. € | 584 tis. € | +40,9 % |
- 7. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.5%
- Cudzie zdroje60.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 937 tis. € | 2,1 mil. € | 824 tis. € | 238 tis. € | 239 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 974 tis. € | 1,9 mil. € | 584 tis. € | 296 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 647 tis. € | 1,9 mil. € | 406 tis. € | 372 tis. € | 321 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 84 tis. € | 871 tis. € | 84 tis. € | 47 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 78 tis. € | 338 tis. € | 51 tis. € | 63 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 228 tis. € | 1 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 91 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 7. 7. 2018
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 7. 2018
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 7. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 7. 2018
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 7. 7. 2018
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 7. 2018
- 7Administratívne službyod 7. 7. 2018
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 7. 7. 2018
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 7. 2018
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51811294
- RÚZ ID
- 1782507
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat973 814 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 18. 10. 2018Registrácia platcu DPHSK2120798834