Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

multifinance s. r. o.

aktívna
Farbiarska 53/29, 06401, Stará Ľubovňa
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)17 tis. €
40,1 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
175×vs 2023
Vlastné imanie (2024)31 tis. €
7,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)66 %
9,7 %Strednávs 2023
ROE (2024)6.9 %
163×Dobrévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 40 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -40 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 13 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 7. 2018
Sídlo
Farbiarska 53/29, 06401, Stará Ľubovňa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža14,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)6,9 %
  • Zadlženosť66 %
  • Kapitálová primeranosť34,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je zisková.
70/ 100Silná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 12.57
  • netIncome: 2 117
  • revenue: 16 846
  • prevNetIncome: 12.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 34.28
  • equity: 30 607
  • assets: 89 292
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 65.72
  • equity: 30 607
  • assets: 89 292
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.19
  • revenueYoY: -40.15
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 14.78
  • netMargin: 12.57
  • ebitda: 2 490
  • revenue: 16 846
Altman Z''-Score2.32Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.67aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.94aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.16aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.55presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.37 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.37 % vs. predchádzajúce 0.01 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 65.72 % vs. predchádzajúce 72.81 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.19× vs. predchádzajúce 0.27×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.57 % vs. predchádzajúca 0.04 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.28 % vs. predchádzajúca 27.19 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 16846 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 12.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby17 tis. €28 tis. €−40,1 %
EBITDA2 tis. €12 €+207×
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €11 €+206×
Čistý zisk2 tis. €12 €+175×
Aktíva89 tis. €105 tis. €−14,8 %
Vlastné imanie31 tis. €28 tis. €+7,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 7. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby