Stominus s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 297 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,5 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 7. 2018
- Sídlo
- Farebná 2, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža13,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,6 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.448netIncome: 15 711revenue: 3 509 154prevNetIncome: 7 418
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.32equity: 53 129assets: 431 374
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.68equity: 53 129assets: 431 374
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 297.35validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.70netMargin: 0.448ebitda: 480 742revenue: 3 509 154
Altman Z''-Score6.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.64 % vs. predchádzajúce 27.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.68 % vs. predchádzajúce -39.82 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.13× vs. predchádzajúce 33.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.45 % vs. predchádzajúca 0.84 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.32 % vs. predchádzajúca 139.82 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +297 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 297 % na 3.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1512 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,5 mil. € | 883 tis. € | +297,3 % |
| EBITDA | 481 tis. € | 11 tis. € | +43× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 433 tis. € | 10 tis. € | +43× |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 7 tis. € | +111,8 % |
| Aktíva | 431 tis. € | 27 tis. € | +15× |
| Vlastné imanie | 53 tis. € | 37 tis. € | +42,0 % |
- 14. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.3%
- Cudzie zdroje87.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 3,5 mil. € | 431 tis. € | 53 tis. € | 481 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 883 tis. € | 27 tis. € | 37 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 30 tis. € | 30 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1• Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 19. 12. 2018
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 14. 7. 2018
- 3Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 14. 7. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 7. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 7. 2018
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 7. 2018
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 7. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 7. 2018
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 14. 7. 2018
- 10Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 7. 2018
- 11Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 14. 7. 2018
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 7. 2018
- 13Čistiace a upratovacie službyod 14. 7. 2018
- 14Sťahovacie službyod 14. 7. 2018
- 15Reklamné a marketingové službyod 14. 7. 2018
- 16Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 14. 7. 2018
- 17Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 7. 2018
- 18Faktoring a forfaitingod 14. 7. 2018
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 7. 2018
- 20Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 7. 2018
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 14. 7. 2018
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 14. 7. 2018
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 7. 2018
- 24Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 14. 7. 2018
- 25Vykonávanie zváracích prácod 14. 7. 2018
- 26Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 14. 7. 2018
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 7. 2018
- 28Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 14. 7. 2018
- 29Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 14. 7. 2018
- 30Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 14. 7. 2018
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 14. 7. 2018
- 32Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 7. 2018
- 33Zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práceod 14. 7. 2018
- 34Zhotovovanie podporných konštrukcií stropov a ostatných stavebných prvkov pri monolitických skeletochod 14. 7. 2018
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 7. 2018
- 36Počítačové službyod 14. 7. 2018
- 37Administratívne službyod 14. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51818264
- RÚZ ID
- 1785067
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat3 509 154 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna