LUTERIX s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 937878 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (3,8 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 7. 2018
- Sídlo
- Pavla Horova 6141/7, 84108, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,2 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.122netIncome: 4 574revenue: 3 751 912prevNetIncome: 316.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.34equity: 9 890assets: 422 561
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.66equity: 9 890assets: 422 561
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 937 878validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.154netMargin: 0.122ebitda: 5 790revenue: 3 751 912
Altman Z''-Score0.19Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.08 % vs. predchádzajúce 5.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.66 % vs. predchádzajúce 1.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.88× vs. predchádzajúce 0.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.12 % vs. predchádzajúca 79.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.34 % vs. predchádzajúca 98.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +937878 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 937878 % na 3.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 400 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,8 mil. € | 400 € | +9379× |
| EBITDA | 6 tis. € | 400 € | +13× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 360 € | +13× |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 316 € | +13× |
| Aktíva | 423 tis. € | 5 tis. € | +77× |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 5 tis. € | +86,0 % |
- 10. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.3%
- Cudzie zdroje97.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 3,8 mil. € | 423 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 400 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 400 € | 316 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla10. 7. 2018 → 3. 9. 2018
Tajovského 34, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51819716
- RÚZ ID
- 1785015
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat3 751 912 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 10. 7. 2018Zmena sídlaTajovského 34, Banská Bystrica