Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

V - SPEDITION s. r. o.

aktívna
Rovné 137, 06732, Rovné
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)920 tis. €
10,8 %vs 2024
Zisk (2025)-34 €
100,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)121 tis. €
0,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)62 %
1,9 %Strednávs 2024
ROE (2025)-0.0 %
100,1 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 52/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (920 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 7. 2018
Sídlo
Rovné 137, 06732, Rovné
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,0 %
  • Zadlženosť62 %
  • Kapitálová primeranosť38,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (920 tis. €), je dlhodobo stratová.
52/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.004
  • netIncome: -34.00
  • revenue: 919 967
  • prevNetIncome: 32 780
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 38.23
  • equity: 121 320
  • assets: 317 315
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 61.77
  • equity: 121 320
  • assets: 317 315
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 105.82
  • revenueYoY: 10.78
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.24
  • netMargin: -0.004
  • ebitda: 11 378
  • revenue: 919 967
Altman Z''-Score2.15Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.75aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.55aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.65presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.01 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.01 % vs. predchádzajúce 10.00 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 61.77 % vs. predchádzajúce 62.97 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.90× vs. predchádzajúce 2.53×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.00 % vs. predchádzajúca 3.95 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.23 % vs. predchádzajúca 37.03 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 11 % na 920 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+11 %), ale aktíva klesajú (-3 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby920 tis. €830 tis. €+10,8 %
EBITDA11 tis. €43 tis. €−73,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)10 tis. €38 tis. €−73,4 %
Čistý zisk-34 €33 tis. €−100,1 %
Aktíva317 tis. €328 tis. €−3,2 %
Vlastné imanie121 tis. €121 tis. €−0,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 7. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby