CREDIT HOUSE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 468 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (123 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 7. 2018
- Sídlo
- Garbiarska 5, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,5 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.08netIncome: 3 791revenue: 123 000prevNetIncome: 231.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.24equity: 28 128assets: 173 193
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.76equity: 28 128assets: 173 193
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 138.32revenueYoY: 468.39validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.18netMargin: 3.08ebitda: 5 143revenue: 123 000
Altman Z''-Score1.14Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.19 % vs. predchádzajúce 0.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.76 % vs. predchádzajúce 82.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.08 % vs. predchádzajúca 1.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.24 % vs. predchádzajúca 17.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +468 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 468 % na 123 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 468 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 123 tis. € | 22 tis. € | +468,4 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +129,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 2 tis. € | +129,1 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 231 € | +15× |
| Aktíva | 173 tis. € | 139 tis. € | +25,0 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | 24 tis. € | +15,6 % |
- 10. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.2%
- Cudzie zdroje83.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 123 tis. € | 173 tis. € | 28 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 139 tis. € | 24 tis. € | 2 tis. € | 231 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 919 tis. € | 290 tis. € | 24 tis. € | 728 € | 477 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 824 tis. € | 385 tis. € | 24 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 618 tis. € | 319 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 220 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 342 € | 270 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 10. 7. 2018
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 7. 2018
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 7. 2018
- 4faktoring a forfaitingod 10. 7. 2018
- 5administratívne službyod 10. 7. 2018
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 7. 2018
- 7reklamné a marketingové službyod 10. 7. 2018
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 7. 2018
- 9prenájom hnuteľných vecíod 10. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51826941
- RÚZ ID
- 1785529
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat918 800 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 5. 2020Registrácia platcu DPHSK2120801331
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna