Best Press s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 278 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje významné tržby (22,1 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 7. 2018
- Sídlo
- Beniakova 407/407, 94901, Nitra
- EBITDA marža6,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)87,3 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.63netIncome: 1 021 273revenue: 22 051 896prevNetIncome: 112 159
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.52equity: 1 170 388assets: 17 951 735
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.48equity: 1 170 388assets: 17 951 735
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 185.48revenueYoY: 277.51validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.30netMargin: 4.63ebitda: 1 389 349revenue: 22 051 896
Altman Z''-Score0.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.69 % vs. predchádzajúce 2.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.48 % vs. predchádzajúce 97.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.23× vs. predchádzajúce 1.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.63 % vs. predchádzajúca 1.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.52 % vs. predchádzajúca 2.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +278 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 278 % na 22.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 685 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22,1 mil. € | 5,8 mil. € | +277,5 % |
| EBITDA | 1,4 mil. € | 161 tis. € | +762,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1,3 mil. € | 145 tis. € | +762,1 % |
| Čistý zisk | 1,0 mil. € | 112 tis. € | +810,6 % |
| Aktíva | 18,0 mil. € | 5,6 mil. € | +220,7 % |
| Vlastné imanie | 1,2 mil. € | 149 tis. € | +684,8 % |
- 12. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 22,1 mil. € | 18,0 mil. € | 1,2 mil. € | 1,4 mil. € | 1,0 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5,8 mil. € | 5,6 mil. € | 149 tis. € | 161 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 8,7 mil. € | 38 tis. € | 5 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,2 mil. € | 7,7 mil. € | 113 tis. € | -74 tis. € | -162 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 807 tis. € | 3,4 mil. € | 275 tis. € | 232 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 116 tis. € | 121 tis. € | 97 tis. € | 116 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -24 € | -24 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla30. 1. 2020 → 3. 3. 2021
Široká 13, Nitra
- Založenie spoločnosti12. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 7. 2018 → 29. 1. 2020
LUX RENTAL s. r. o.
- Zmena sídla12. 7. 2018 → 29. 1. 2020
Popradská 2416/64J, Košice - mestská časť Západ
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51836921
- RÚZ ID
- 1784292
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat22 051 896 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2120801925
- 30. 1. 2020Zmena sídlaŠiroká 13, Nitra
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 7. 2018Zmena obchodného mena→ LUX RENTAL s. r. o.
- 12. 7. 2018Zmena sídlaPopradská 2416/64J, Košice - mestská časť Západ