B & B ALIBI, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 57 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 7. 2018
- Sídlo
- M. V. Miškovského 120/3, 08501, Bardejov
- EBITDA marža3,7 %
- ROA (návratnosť aktív)5,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,6 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť95,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.12netIncome: 445.00revenue: 20 989prevNetIncome: 1 210
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.88equity: 7 914assets: 8 254
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.12equity: 7 914assets: 8 254
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.73revenueYoY: -56.94validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.74netMargin: 2.12ebitda: 785.00revenue: 20 989
Altman Z''-Score28.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 24.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.39 % vs. predchádzajúce 15.75 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.12 % vs. predchádzajúce 2.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.54× vs. predchádzajúce 6.35×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.12 % vs. predchádzajúca 2.48 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.88 % vs. predchádzajúca 97.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 20989 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 57 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 49 tis. € | −56,9 % |
| EBITDA | 785 € | 1 tis. € | −45,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 707 € | 1 tis. € | −45,3 % |
| Čistý zisk | 445 € | 1 tis. € | −63,2 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 8 tis. € | +7,4 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +6,0 % |
- 18. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.9%
- Cudzie zdroje4.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 785 € | 445 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 49 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 616 € | 524 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 598 € | 508 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 502 € | 435 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -208 € | -208 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 7. 2018 → 19. 9. 2019
KOLCUN, s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 18. 7. 2018
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 18. 7. 2018
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 7. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 7. 2018
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 7. 2018
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 18. 7. 2018
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 18. 7. 2018
- 8Prevádzkovanie výdajne stravyod 18. 7. 2018
- 9Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 18. 7. 2018
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 7. 2018
- 11Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 18. 7. 2018
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 7. 2018
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 7. 2018
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 7. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 7. 2018
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 7. 2018
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 18. 7. 2018
- 18Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51839440
- RÚZ ID
- 1788148
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat48 743 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 18. 7. 2018Zmena obchodného mena→ KOLCUN, s.r.o.