LISÝ s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 98/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (750 €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 9. 2018
- Sídlo
- Mierové námestie 2421/14, 90101, Malacky
- EBITDA marža88,3 %
- ROA (návratnosť aktív)4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,7 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť82,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.20netIncome: 234.00revenue: 750.00prevNetIncome: -436.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 82.52equity: 4 088assets: 4 954
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 17.48equity: 4 088assets: 4 954
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 88.27netMargin: 31.20ebitda: 662.00revenue: 750.00
Altman Z''-Score6.74Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.76 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.72 % vs. predchádzajúce -10.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 17.48 % vs. predchádzajúce 8.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 82.52 % vs. predchádzajúca 91.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 750 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2025: 750 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 31.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 88.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 750 € | — | — |
| EBITDA | 662 € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 596 € | — | — |
| Čistý zisk | 234 € | -436 € | +153,7 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 4 tis. € | +18,1 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +6,1 % |
- 8. 9. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie82.5%
- Cudzie zdroje17.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 750 € | 5 tis. € | 4 tis. € | 662 € | 234 € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -436 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -173 € | -269 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -28 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 250 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -410 € | -413 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 9. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v poľnohospodárstve a lesníctve vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 28. 3. 2023
- 2poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 28. 3. 2023
- 3poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 28. 3. 2023
- 4chov vybraných druhov zvieratod 28. 3. 2023
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 9. 2018
- 6ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 8. 9. 2018
- 7poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 8. 9. 2018
- 8ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 9. 2018
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 9. 2018
- 10prenájom hnuteľných vecíod 8. 9. 2018
- 11výroba bižutérie a suvenírovod 8. 9. 2018
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 9. 2018
- 13výroba potravinárskych výrobkovod 8. 9. 2018
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 8. 9. 2018
- 15reklamné a marketingové službyod 8. 9. 2018
- 16administratívne službyod 8. 9. 2018
- 17činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 9. 2018
- 18prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 9. 2018
- 19výroba hračiek a hierod 8. 9. 2018
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 9. 2018
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 9. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51839580
- RÚZ ID
- 1794508
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 9. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat750 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna