Global služby s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 7. 2018
- Sídlo
- Klincová 24, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža90,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,1 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.188netIncome: 94.00revenue: 50 000prevNetIncome: -373.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.588equity: 4 576assets: 778 594
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.41equity: 4 576assets: 778 594
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 90.20netMargin: 0.188ebitda: 45 100revenue: 50 000
Altman Z''-Score0.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.01 % vs. predchádzajúce -0.06 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.41 % vs. predchádzajúce 99.29 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.59 % vs. predchádzajúca 0.71 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2022: 50 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 90.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | — | — |
| EBITDA | 45 tis. € | -240 € | +189× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | -216 € | +189× |
| Čistý zisk | 94 € | -373 € | +125,2 % |
| Aktíva | 779 tis. € | 634 tis. € | +22,8 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 4 tis. € | +2,1 % |
- 20. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.6%
- Cudzie zdroje99.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 779 tis. € | 5 tis. € | 45 tis. € | 94 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 634 tis. € | 4 tis. € | -240 € | -373 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 634 tis. € | 5 tis. € | 180 € | 39 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 322 tis. € | 5 tis. € | — | -138 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Mimoriadna | — | 127 tis. € | 5 tis. € | — | -44 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho repdaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 7. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 7. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 7. 2018
- 4Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 7. 2018
- 5Počítačové službyod 20. 7. 2018
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 7. 2018
- 7Reklamné a marketingové službyod 20. 7. 2018
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 20. 7. 2018
- 9Administratívne službyod 20. 7. 2018
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 7. 2018
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 7. 2018
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 20. 7. 2018
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51841967
- RÚZ ID
- 1791458
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat50 000 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Mimoriadna