JKM WELD s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (82 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 7. 2018
- Sídlo
- Hronské Kľačany 237, 93529, Hronské Kľačany
- EBITDA marža8,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,3 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.30netIncome: 3 523revenue: 81 868prevNetIncome: 8 484
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.95equity: 82 623assets: 123 406
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.05equity: 82 623assets: 123 406
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 63.28revenueYoY: -32.95validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.52netMargin: 4.30ebitda: 6 973revenue: 81 868
Altman Z''-Score5.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.85 % vs. predchádzajúce 7.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.05 % vs. predchádzajúce 27.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 1.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.30 % vs. predchádzajúca 6.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.95 % vs. predchádzajúca 73.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 33 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 82 tis. € | 122 tis. € | −32,9 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 12 tis. € | −42,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 11 tis. € | −42,5 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 8 tis. € | −58,5 % |
| Aktíva | 123 tis. € | 108 tis. € | +13,9 % |
| Vlastné imanie | 83 tis. € | 79 tis. € | +4,5 % |
- 17. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.0%
- Cudzie zdroje33.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 82 tis. € | 123 tis. € | 83 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 122 tis. € | 108 tis. € | 79 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 75 tis. € | 71 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 81 tis. € | 95 tis. € | 69 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 339 tis. € | 141 tis. € | 57 tis. € | 29 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 288 tis. € | 95 tis. € | 35 tis. € | 38 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 15. 5. 2020
- 2Montáž,rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 15. 5. 2020
- 3Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 15. 5. 2020
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 7. 2018
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 7. 2018
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 7. 2018
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 7. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 7. 2018
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 7. 2018
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 7. 2018
- 11Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 17. 7. 2018
- 12Administratívne službyod 17. 7. 2018
- 13Reklamné a marketingové službyod 17. 7. 2018
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 7. 2018
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 7. 2018
- 16Čistiace a upratovacie službyod 17. 7. 2018
- 17Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 17. 7. 2018
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 17. 7. 2018
- 19Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 7. 2018
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51842661
- RÚZ ID
- 1787405
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat338 696 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna