LUCRES s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18010 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (55 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 7. 2018
- Sídlo
- Tamaškovičova 2742/17, 91701, Trnava
- EBITDA marža66,9 %
- ROA (návratnosť aktív)8,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,3 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť83,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 398.04netIncome: 216 977revenue: 54 511prevNetIncome: 147 146
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.07equity: 2 110 949assets: 2 541 144
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.93equity: 2 110 949assets: 2 541 144
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 200.94revenueYoY: 18 009,967validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 66.93netMargin: 398.04ebitda: 36 484revenue: 54 511
Altman Z''-Score9.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.54 % vs. predchádzajúce 6.37 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.93 % vs. predchádzajúce 18.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 398.04 % vs. predchádzajúca 48885.71 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.07 % vs. predchádzajúca 81.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +18010 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 18010 % na 55 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 398.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 3.98 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 66.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 55 tis. € | 301 € | +180× |
| EBITDA | 36 tis. € | -16 tis. € | +329,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | -14 tis. € | +329,5 % |
| Čistý zisk | 217 tis. € | 147 tis. € | +47,5 % |
| Aktíva | 2,5 mil. € | 2,3 mil. € | +9,9 % |
| Vlastné imanie | 2,1 mil. € | 1,9 mil. € | +11,5 % |
- 20. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 13. 5. 2025Registrácia platcu DPH
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.1%
- Cudzie zdroje16.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 55 tis. € | 2,5 mil. € | 2,1 mil. € | 36 tis. € | 217 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 301 € | 2,3 mil. € | 1,9 mil. € | -16 tis. € | 147 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,7 mil. € | 1,7 mil. € | 965 tis. € | 969 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 1,2 mil. € | 778 tis. € | 2 tis. € | 200 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 1,0 mil. € | 578 tis. € | -978 € | 169 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 759 tis. € | 441 tis. € | -286 € | 58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 710 tis. € | 383 tis. € | -558 € | 379 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -750 € | -770 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 7. 2018
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 7. 2018
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 7. 2018
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 7. 2018
- 5prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 7. 2018
- 6správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 7. 2018
- 7prenájom hnuteľných vecíod 20. 7. 2018
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 7. 2018
- 9reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 7. 2018
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 7. 2018
- 11prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 7. 2018
- 12dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 7. 2018
- 13inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 7. 2018
- 14poskytovanie služieb osobného charakteruod 20. 7. 2018
- 15faktoring a forfaitingod 20. 7. 2018
- 16finančný lízingod 20. 7. 2018
- 17vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51845385
- RÚZ ID
- 1791949
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 13. 5. 2025Registrácia platcu DPHSK2120812782
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 752 861 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna