AUTOC s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 72 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 26/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (83 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 7. 2018
- Sídlo
- Sokolovská 178/10, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža-8,6 %
- ROA (návratnosť aktív)—
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.59netIncome: -7 113revenue: 82 831prevNetIncome: 109 030
Kapitál10 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: —equity: -2 113assets: -1 525
Zadlženosť10 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: —equity: -2 113assets: -1 525
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.94revenueYoY: -72.25validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -8.59netMargin: -8.59ebitda: -7 113revenue: 82 831
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.nedostupné
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.59 % vs. predchádzajúca 36.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 101 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 72 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 139 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 466.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 83 tis. € | 298 tis. € | −72,2 % |
| EBITDA | -7 tis. € | 172 tis. € | −104,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -6 tis. € | 155 tis. € | −104,1 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 109 tis. € | −106,5 % |
| Aktíva | -2 tis. € | 230 tis. € | −100,7 % |
| Vlastné imanie | -2 tis. € | 114 tis. € | −101,9 % |
- 27. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 4. 5. 2023Zmena sídla
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 588 €
- Aktíva spolu
- 0 €
- Vlastné imanie
- −2.1 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 83 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 298 tis. € | 230 tis. € | 114 tis. € | 172 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 102 tis. € | 26 tis. € | 26 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 43 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 27 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 53 € | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 5. 2023 → 28. 8. 2023
Z. Kodálya 788, Galanta
- Založenie spoločnosti27. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 7. 2018 → 3. 5. 2023
GA-CARS s. r. o.
- Zmena sídla27. 7. 2018 → 3. 5. 2023
Revolučná štvrť 970/16, Galanta
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51853531
- RÚZ ID
- 1786506
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 4. 5. 2023Zmena sídlaZ. Kodálya 788, Galanta
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat298 437 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 27. 7. 2018Zmena obchodného mena→ GA-CARS s. r. o.
- 27. 7. 2018Zmena sídlaRevolučná štvrť 970/16, Galanta