AKHILA s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 7. 2018
- Sídlo
- Chotín 703, 94631, Chotín
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,4 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť64,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.847netIncome: 256.00revenue: 30 215prevNetIncome: -4 238
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.57equity: 18 701assets: 28 961
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.43equity: 18 701assets: 28 961
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.82revenueYoY: 0.559validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.42netMargin: 0.847ebitda: 732.00revenue: 30 215
Altman Z''-Score-0.33Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.91 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.88 % vs. predchádzajúce -14.50 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.43 % vs. predchádzajúce 36.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.04× vs. predchádzajúce 1.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.85 % vs. predchádzajúca -14.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.57 % vs. predchádzajúca 63.13 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30215 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 30 tis. € | 30 tis. € | +0,6 % |
| EBITDA | 732 € | -4 tis. € | +117,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 659 € | -4 tis. € | +117,8 % |
| Čistý zisk | 256 € | -4 tis. € | +106,0 % |
| Aktíva | 29 tis. € | 29 tis. € | −0,9 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 18 tis. € | +1,4 % |
- 28. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.6%
- Cudzie zdroje35.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 30 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | 732 € | 256 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 30 tis. € | 29 tis. € | 18 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 8 tis. € | 26 tis. € | -5 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 22 tis. € | 11 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 31 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | 691 € | 385 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 27 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 7. 2018 → 2. 12. 2019
Športová 406, Chotín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 1. 2021
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 1. 2021
- 3Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 5. 1. 2021
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 1. 2021
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 1. 2021
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 1. 2021
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 1. 2021
- 8Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 5. 1. 2021
- 9Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 5. 1. 2021
- 10Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 1. 2021
- 11Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 5. 1. 2021
- 12Keramická výrobaod 5. 1. 2021
- 13Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 5. 1. 2021
- 14Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 1. 2021
- 15Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 6. 8. 2020
- 16Chov vybraných druhov zvieratod 6. 8. 2020
- 17Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 6. 8. 2020
- 18Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 6. 8. 2020
- 19Poskytovanie služieb v rybárstveod 6. 8. 2020
- 20Výroba kŕmnych zmesíod 6. 8. 2020
- 21Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 6. 8. 2020
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 7. 2018
- 23Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 7. 2018
- 24Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 7. 2018
- 25Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 7. 2018
- 26Prenájom hnuteľných vecíod 28. 7. 2018
- 27Fotografické službyod 28. 7. 2018
- 28Dizajnérske činnostiod 28. 7. 2018
- 29Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 7. 2018
- 30Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 7. 2018
- 31Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 28. 7. 2018
- 32Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 7. 2018
- 33Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 28. 7. 2018
- 34Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 28. 7. 2018
- 35Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51854643
- RÚZ ID
- 1790845
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat30 215 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 28. 7. 2018Zmena sídlaŠportová 406, Chotín