SUAR Group s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 45 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (236 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 8. 2018
- Sídlo
- Kragujevská 9, 01001, Žilina
- EBITDA marža10,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,3 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.34netIncome: 7 887revenue: 236 199prevNetIncome: 16 481
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.02equity: 147 552assets: 1 227 143
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.98equity: 147 552assets: 1 227 143
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.71revenueYoY: -45.29validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.93netMargin: 3.34ebitda: 25 807revenue: 236 199
Altman Z''-Score0.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.64 % vs. predchádzajúce 1.32 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.98 % vs. predchádzajúce 88.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.19× vs. predchádzajúce 0.35×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.34 % vs. predchádzajúca 3.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.02 % vs. predchádzajúca 11.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 45 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 236 tis. € | 432 tis. € | −45,3 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 205 tis. € | −87,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 184 tis. € | −87,4 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 16 tis. € | −52,1 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | −1,7 % |
| Vlastné imanie | 148 tis. € | 140 tis. € | +5,6 % |
- 9. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.0%
- Cudzie zdroje88.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 236 tis. € | 1,2 mil. € | 148 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 432 tis. € | 1,2 mil. € | 140 tis. € | 205 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 261 tis. € | 1,4 mil. € | 123 tis. € | 33 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 223 tis. € | 1,4 mil. € | 112 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 207 tis. € | 1,4 mil. € | 103 tis. € | 18 tis. € | -756 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 215 tis. € | 1,1 mil. € | 104 tis. € | 25 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 177 tis. € | 99 tis. € | -873 € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 8. 2018
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 8. 2018
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 8. 2018
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 8. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 8. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 8. 2018
- 7Počítačové službyod 9. 8. 2018
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 8. 2018
- 9Finančný leasingod 9. 8. 2018
- 10Faktoring a forfaitingod 9. 8. 2018
- 11Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 9. 8. 2018
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 8. 2018
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 9. 8. 2018
- 14Administratívne práceod 9. 8. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 8. 2018
- 16Vedenie účtovníctvaod 9. 8. 2018
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 8. 2018
- 18Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 8. 2018
- 19Prevádzkovanie športových zariadeníod 9. 8. 2018
- 20Čistiace a upratovacie službyod 9. 8. 2018
- 21Reklamné a marketingové službyod 9. 8. 2018
- 22Prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 8. 2018
- 23Služby požičovníod 9. 8. 2018
- 24Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 8. 2018
- 25Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 9. 8. 2018
- 26Verejné obstarávanieod 9. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51854805
- RÚZ ID
- 1792253
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat431 758 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120830833