Investičný Holding, družstvo
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Pre túto firmu nemáme dostatok finančných údajov na zhrnutie.
- Právna forma
- 205
- Dátum vzniku
- 28. 7. 2018
- Sídlo
- Popradská 82, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 58 526revenue: —prevNetIncome: 34 559
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.07equity: 6 010 681assets: 6 128 983
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.93equity: 6 010 681assets: 6 128 983
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -2 358revenue: —
Altman Z''-Score55.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 53.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.95 % vs. predchádzajúce 0.65 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.93 % vs. predchádzajúce 0.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.07 % vs. predchádzajúca 99.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | -2 tis. € | -4 tis. € | +39,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -3 tis. € | +39,3 % |
| Čistý zisk | 59 tis. € | 35 tis. € | +69,4 % |
| Aktíva | 6,1 mil. € | 5,3 mil. € | +15,2 % |
| Vlastné imanie | 6,0 mil. € | 5,3 mil. € | +13,3 % |
- 28. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.1%
- Cudzie zdroje1.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | — | 6,1 mil. € | 6,0 mil. € | -2 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 5,3 mil. € | 5,3 mil. € | -4 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 4,9 mil. € | 4,9 mil. € | -4 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5,0 mil. € | 4,9 mil. € | 354 tis. € | 404 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 4,7 mil. € | 4,6 mil. € | -33 € | 30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 2,5 mil. € | 2,4 mil. € | -4 € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1 tis. € | 990 tis. € | 990 tis. € | 1 tis. € | 578 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 19 tis. € | 3 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 7. 2018
205
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 7. 2018
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 7. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 7. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 7. 2018
- 5Administratívne službyod 28. 7. 2018
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 7. 2018
- 7Reklamné a marketingové službyod 28. 7. 2018
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 7. 2018
- 9Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 7. 2018
- 10Finančný lízingod 28. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51855518
- RÚZ ID
- 1789283
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 7. 2018Založenie spoločnosti205
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPHSK2120811836
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 000 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna