KM.Referee, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 8. 2018
- Sídlo
- Kalinčiakova 1049/15, 09101, Stropkov
- EBITDA marža14,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,6 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť23,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.01netIncome: 458.00revenue: 15 198prevNetIncome: 271.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.84equity: 8 205assets: 34 410
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.16equity: 8 205assets: 34 410
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.99revenueYoY: -33.41validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.32netMargin: 3.01ebitda: 2 176revenue: 15 198
Altman Z''-Score1.46Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.30 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.33 % vs. predchádzajúce 0.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.16 % vs. predchádzajúce 79.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.01 % vs. predchádzajúca 1.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.84 % vs. predchádzajúca 20.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 15198 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 33 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 23 tis. € | −33,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 8 tis. € | −73,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 7 tis. € | −73,6 % |
| Čistý zisk | 458 € | 271 € | +69,0 % |
| Aktíva | 34 tis. € | 38 tis. € | −8,6 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +5,9 % |
- 31. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.8%
- Cudzie zdroje76.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 34 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 458 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 38 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 271 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 11 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 21 tis. € | 4 tis. € | -853 € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 7 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 95 € | 69 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 856 € | 672 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry okrem horskej vodcovskej činnosti - rozhodca futbaluod 31. 8. 2018
- 2Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 8. 2018
- 3Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 31. 8. 2018
- 4Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 31. 8. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 8. 2018
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 8. 2018
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 8. 2018
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 8. 2018
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 8. 2018
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 31. 8. 2018
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 8. 2018
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 8. 2018
- 13Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 31. 8. 2018
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 31. 8. 2018
- 15Administratívne službyod 31. 8. 2018
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 8. 2018
- 17Prípravné práce k realizácií stavbyod 31. 8. 2018
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 31. 8. 2018
- 19Sťahovacie službyod 31. 8. 2018
- 20Odevná výrobaod 31. 8. 2018
- 21Dizajnérske činnostiod 31. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51862379
- RÚZ ID
- 1795083
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat22 822 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna