RBJ s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (64 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža26,7 %
- ROA (návratnosť aktív)13,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť18 %
- Kapitálová primeranosť82,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.82netIncome: 15 336revenue: 64 375prevNetIncome: 4 299
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.97equity: 91 548assets: 111 688
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.03equity: 91 548assets: 111 688
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.11revenueYoY: -31.45validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 26.73netMargin: 23.82ebitda: 17 205revenue: 64 375
Altman Z''-Score8.74Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.73 % vs. predchádzajúce 3.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.03 % vs. predchádzajúce 29.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.58× vs. predchádzajúce 0.87×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.82 % vs. predchádzajúca 4.58 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.97 % vs. predchádzajúca 70.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 31 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 23.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 26.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 82 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 64 tis. € | 94 tis. € | −31,5 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 6 tis. € | +166,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 6 tis. € | +166,9 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 4 tis. € | +256,7 % |
| Aktíva | 112 tis. € | 108 tis. € | +3,2 % |
| Vlastné imanie | 92 tis. € | 76 tis. € | +20,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 8. 2018
- Sídlo
- Bežovce 125, 07253, Bežovce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 2. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie82.0%
- Cudzie zdroje18.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 64 tis. € | 112 tis. € | 92 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 94 tis. € | 108 tis. € | 76 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 89 tis. € | 96 tis. € | 72 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 72 tis. € | 114 tis. € | 65 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 72 tis. € | 138 tis. € | 54 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 71 tis. € | 77 tis. € | 44 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 50 tis. € | 27 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 12 tis. € | 11 tis. € | 886 € | 700 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 11. 9. 2020
- 2Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 11. 9. 2020
- 3Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 11. 9. 2020
- 4Výroba bižutérie a suvenírovod 11. 9. 2020
- 5Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 9. 2020
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 9. 2020
- 7Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 11. 9. 2020
- 8Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 11. 9. 2020
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 8. 2018
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 8. 2018
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 8. 2018
- 12Administratívne službyod 2. 8. 2018
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 2. 8. 2018
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 8. 2018
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 8. 2018
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 8. 2018
- 17Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51863138
- RÚZ ID
- 1792071
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat93 915 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 5. 2019Registrácia platcu DPHSK2120814509
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna