BalStroj s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža4,3 %
- ROA (návratnosť aktív)11,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)43,4 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.23netIncome: 57 277revenue: 1 772 952prevNetIncome: 12 466
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.35equity: 131 951assets: 500 672
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.65equity: 131 951assets: 500 672
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.24revenueYoY: 6.47validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.28netMargin: 3.23ebitda: 75 898revenue: 1 772 952
Altman Z''-Score2.59Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.44 % vs. predchádzajúce 2.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.65 % vs. predchádzajúce 83.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.54× vs. predchádzajúce 3.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.23 % vs. predchádzajúca 0.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.35 % vs. predchádzajúca 16.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 1.8 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 1,7 mil. € | +6,5 % |
| EBITDA | 76 tis. € | 29 tis. € | +160,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 68 tis. € | 26 tis. € | +160,9 % |
| Čistý zisk | 57 tis. € | 12 tis. € | +359,5 % |
| Aktíva | 501 tis. € | 451 tis. € | +11,0 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 75 tis. € | +76,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 8. 2018
- Sídlo
- Bulharská 70, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 7. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.4%
- Cudzie zdroje73.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 501 tis. € | 132 tis. € | 76 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 451 tis. € | 75 tis. € | 29 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 397 tis. € | 62 tis. € | 40 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 325 tis. € | 41 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 710 tis. € | 234 tis. € | 37 tis. € | 21 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 588 tis. € | 172 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 254 tis. € | 84 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 8. 2018 → 14. 10. 2019
Račianska 88B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 9. 2024
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 8. 2018
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 8. 2018
- 4baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 7. 8. 2018
- 5čistiace a upratovacie službyod 7. 8. 2018
- 6prenájom hnuteľných vecíod 7. 8. 2018
- 7prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 8. 2018
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 8. 2018
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 8. 2018
- 10kuriérske službyod 7. 8. 2018
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 8. 2018
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 8. 2018
- 13reklamné a marketingové službyod 7. 8. 2018
- 14administratívne práceod 7. 8. 2018
- 15počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 8. 2018
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 8. 2018
- 17poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 7. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51873435
- RÚZ ID
- 1789622
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 772 952 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2120819844
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 7. 8. 2018Zmena sídlaRačianska 88B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto