EqualGroup, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža-1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-20,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-595,2 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.01netIncome: -26 056revenue: 1 299 415prevNetIncome: 24 934
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.51equity: 4 378assets: 124 785
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.49equity: 4 378assets: 124 785
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.02revenueYoY: 25.57validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.46netMargin: -2.01ebitda: -18 917revenue: 1 299 415
Altman Z''-Score5.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -20.88 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -20.88 % vs. predchádzajúce 15.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.49 % vs. predchádzajúce 80.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 10.41× vs. predchádzajúce 6.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.01 % vs. predchádzajúca 2.41 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.51 % vs. predchádzajúca 19.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -595 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4378 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 1.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+26 %), ale aktíva klesajú (-22 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 1,0 mil. € | +25,6 % |
| EBITDA | -19 tis. € | 38 tis. € | −150,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -17 tis. € | 34 tis. € | −150,2 % |
| Čistý zisk | -26 tis. € | 25 tis. € | −204,5 % |
| Aktíva | 125 tis. € | 159 tis. € | −21,6 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 30 tis. € | −85,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 8. 2018
- Sídlo
- Dúhová 9, 90041, Rovinka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 9. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.5%
- Cudzie zdroje96.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 125 tis. € | 4 tis. € | -19 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 159 tis. € | 30 tis. € | 38 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,1 mil. € | 265 tis. € | 114 tis. € | 145 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 810 tis. € | 189 tis. € | 55 tis. € | 73 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 608 tis. € | 98 tis. € | 65 tis. € | 77 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 921 tis. € | 96 tis. € | 41 tis. € | 53 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 140 tis. € | 98 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie cestovnej agentúryod 10. 5. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 8. 2018
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 8. 2018
- 4Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 8. 2018
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 8. 2018
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 8. 2018
- 7Fotografické službyod 9. 8. 2018
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 8. 2018
- 9Čistiace a upratovacie službyod 9. 8. 2018
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 8. 2018
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51880997
- RÚZ ID
- 1792754
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 299 415 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 10. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120832285