ADAM group - SK s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (271 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža32,9 %
- ROA (návratnosť aktív)9,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)105,4 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.82netIncome: 29 311revenue: 270 963prevNetIncome: 16 743
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.42equity: 27 798assets: 295 048
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.58equity: 27 798assets: 295 048
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 367.46revenueYoY: 2.18validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.87netMargin: 10.82ebitda: 89 058revenue: 270 963
Altman Z''-Score2.27Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.93 % vs. predchádzajúce 4.68 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.58 % vs. predchádzajúce 100.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 0.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.82 % vs. predchádzajúca 6.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.42 % vs. predchádzajúca -0.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 105 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (27798 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 10.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 271 tis. € | 265 tis. € | +2,2 % |
| EBITDA | 89 tis. € | 57 tis. € | +57,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 80 tis. € | 51 tis. € | +57,3 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 17 tis. € | +75,1 % |
| Aktíva | 295 tis. € | 358 tis. € | −17,5 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | -2 tis. € | +19× |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 8. 2018
- Sídlo
- Radlinského 12345/11, 08001, Prešov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 21. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.4%
- Cudzie zdroje90.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 271 tis. € | 295 tis. € | 28 tis. € | 89 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 265 tis. € | 358 tis. € | -2 tis. € | 57 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 50 tis. € | -18 tis. € | -21 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -118 € | -118 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 1. 2019 → 25. 7. 2022
Lastovičia 2, Prešov
- Založenie spoločnosti21. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 8. 2018 → 2. 1. 2019
Futbalová škola s.r.o.
- Zmena sídla21. 8. 2018 → 2. 1. 2019
Hlavná 362/106, Fintice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 25. 4. 2020
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 4. 2020
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 4. 2020
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 25. 4. 2020
- 5Vedenie účtovníctvaod 25. 4. 2020
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 1. 2019
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 1. 2019
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 1. 2019
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 1. 2019
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 1. 2019
- 11Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 8. 2018
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 8. 2018
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 8. 2018
- 14Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 21. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51890810
- RÚZ ID
- 1791769
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat270 963 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 3. 1. 2019Zmena sídlaLastovičia 2, Prešov
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 21. 8. 2018Zmena obchodného mena→ Futbalová škola s.r.o.
- 21. 8. 2018Zmena sídlaHlavná 362/106, Fintice