KUZO construction, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,8 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť28,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.77netIncome: 61 298revenue: 2 211 299prevNetIncome: 118 452
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.74equity: 444 790assets: 1 547 634
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.26equity: 444 790assets: 1 547 634
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 61.99revenueYoY: 17.06validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.51netMargin: 2.77ebitda: 99 697revenue: 2 211 299
Altman Z''-Score2.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.96 % vs. predchádzajúce 5.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.26 % vs. predchádzajúce 82.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.43× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.77 % vs. predchádzajúca 6.27 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.74 % vs. predchádzajúca 17.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 2.2 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+17 %), ale aktíva klesajú (-28 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 1,9 mil. € | +17,1 % |
| EBITDA | 100 tis. € | 206 tis. € | −51,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 90 tis. € | 185 tis. € | −51,5 % |
| Čistý zisk | 61 tis. € | 118 tis. € | −48,3 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 2,1 mil. € | −27,9 % |
| Vlastné imanie | 445 tis. € | 383 tis. € | +16,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 9. 2018
- Sídlo
- Rezavková 30, 90043, Hamuliakovo
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 9. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.7%
- Cudzie zdroje71.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 1,5 mil. € | 445 tis. € | 100 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 2,1 mil. € | 383 tis. € | 206 tis. € | 118 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 632 tis. € | 265 tis. € | 121 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,5 mil. € | 477 tis. € | 369 tis. € | 160 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 876 tis. € | 439 tis. € | 325 tis. € | 147 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 811 tis. € | 326 tis. € | 213 tis. € | 228 tis. € | 174 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 122 tis. € | 71 tis. € | 40 tis. € | 48 tis. € | 35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 9. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 9. 2018 → 7. 8. 2020
SIPS s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 27. 10. 2020
- 2Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 27. 10. 2020
- 3poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 9. 2018
- 4úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 1. 9. 2018
- 5výroba potravinárskych výrobkovod 1. 9. 2018
- 6výroba kŕmnych zmesíod 1. 9. 2018
- 7výroba nápojovod 1. 9. 2018
- 8textilná výrobaod 1. 9. 2018
- 9odevná výrobaod 1. 9. 2018
- 10spracovanie kožeod 1. 9. 2018
- 11opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 9. 2018
- 12výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 1. 9. 2018
- 13výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 1. 9. 2018
- 14výroba koksu a rafinovaných produktovod 1. 9. 2018
- 15výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 1. 9. 2018
- 16výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 1. 9. 2018
- 17výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 1. 9. 2018
- 18výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 1. 9. 2018
- 19keramická výrobaod 1. 9. 2018
- 20výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 1. 9. 2018
- 21výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 1. 9. 2018
- 22výroba a hutnícke spracovanie kovovod 1. 9. 2018
- 23výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 9. 2018
- 24výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 1. 9. 2018
- 25výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 1. 9. 2018
- 26výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 9. 2018
- 27výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 9. 2018
- 28výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 1. 9. 2018
- 29výroba sviečok a tieniacej technikyod 1. 9. 2018
- 30výroba zdravotníckych pomôcokod 1. 9. 2018
- 31diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 1. 9. 2018
- 32podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 9. 2018
- 33uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 9. 2018
- 34vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 1. 9. 2018
- 35údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 9. 2018
- 36prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 9. 2018
- 37dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 9. 2018
- 38sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 9. 2018
- 39kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 9. 2018
- 40nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 9. 2018
- 41sťahovacie službyod 1. 9. 2018
- 42skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 9. 2018
- 43kuriérske službyod 1. 9. 2018
- 44ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 9. 2018
- 45ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 9. 2018
- 46poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 9. 2018
- 47prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 9. 2018
- 48poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 9. 2018
- 49vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 9. 2018
- 50počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 9. 2018
- 51finančný lízingod 1. 9. 2018
- 52faktoring a forfaitingod 1. 9. 2018
- 53prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 9. 2018
- 54vedenie účtovníctvaod 1. 9. 2018
- 55činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 9. 2018
- 56inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 9. 2018
- 57informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 9. 2018
- 58reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 9. 2018
- 59dizajnérske činnostiod 1. 9. 2018
- 60prenájom hnuteľných vecíod 1. 9. 2018
- 61čistiace a upratovacie službyod 1. 9. 2018
- 62administratívne službyod 1. 9. 2018
- 63verejné obstarávanieod 1. 9. 2018
- 64vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 9. 2018
- 65poskytovanie sociálnych služiebod 1. 9. 2018
- 66poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 9. 2018
- 67správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 1. 9. 2018
- 68organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 9. 2018
- 69oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 9. 2018
- 70prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 1. 9. 2018
- 71poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 9. 2018
- 72odborné poradenské služby pre uchádzačov a záujemcov o zamestnanie okrem činnosti športového agentaod 1. 9. 2018
- 73sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 1. 9. 2018
- 74prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 9. 2018
- 75poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 1. 9. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51900394
- RÚZ ID
- 1797186
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 9. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 211 299 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 3. 2019Registrácia platcu DPHSK2120859576
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 9. 2018Zmena obchodného mena→ SIPS s.r.o.