RM NITRA INVEST, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (188 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža13,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,4 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť30,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.69netIncome: 10 720revenue: 188 287prevNetIncome: 6 872
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.28equity: 443 350assets: 1 464 118
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.72equity: 443 350assets: 1 464 118
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 139.41revenueYoY: -29.96validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.50netMargin: 5.69ebitda: 25 411revenue: 188 287
Altman Z''-Score1.35Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.73 % vs. predchádzajúce 0.44 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.72 % vs. predchádzajúce 72.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.69 % vs. predchádzajúca 2.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.28 % vs. predchádzajúca 27.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 30 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 188 tis. € | 269 tis. € | −30,0 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 26 tis. € | −2,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 23 tis. € | −2,3 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 7 tis. € | +56,0 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,6 mil. € | −5,7 % |
| Vlastné imanie | 443 tis. € | 433 tis. € | +2,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 8. 2018
- Sídlo
- Hollého 12, 94901, Nitra
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 31. 8. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.3%
- Cudzie zdroje69.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 188 tis. € | 1,5 mil. € | 443 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 269 tis. € | 1,6 mil. € | 433 tis. € | 26 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 80 tis. € | 1,6 mil. € | 427 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 92 tis. € | 1,5 mil. € | 419 tis. € | 28 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 60 tis. € | 669 tis. € | 406 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 101 tis. € | 426 tis. € | 385 tis. € | 45 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 138 tis. € | -70 € | 20 € | -70 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla31. 8. 2018 → 16. 6. 2020
Rastislavova 151/16, Lužianky
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 8. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 8. 2018
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 31. 8. 2018
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 8. 2018
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 8. 2018
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 31. 8. 2018
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 31. 8. 2018
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 8. 2018
- 9Prevádzkovanie výdajne stravyod 31. 8. 2018
- 10Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 31. 8. 2018
- 11Čistiace a upratovacie službyod 31. 8. 2018
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 8. 2018
- 13Fotografické službyod 31. 8. 2018
- 14Služby požičovníod 31. 8. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 8. 2018
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 31. 8. 2018
- 17Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 31. 8. 2018
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 8. 2018
- 19Administratívne službyod 31. 8. 2018
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 8. 2018
- 21Sťahovacie službyod 31. 8. 2018
- 22Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 8. 2018
- 23Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 8. 2018
- 24Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 8. 2018
- 25Vedenie účtovníctvaod 31. 8. 2018
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 31. 8. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51910527
- RÚZ ID
- 1798594
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 8. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat268 811 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120829711
- 31. 8. 2018Zmena sídlaRastislavova 151/16, Lužianky