STAVISIMO DEVELOPMENT s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (94 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža36,6 %
- ROA (návratnosť aktív)13,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,6 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 31.16netIncome: 29 183revenue: 93 653prevNetIncome: -1 594
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.38equity: 51 515assets: 220 343
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.62equity: 51 515assets: 220 343
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 89.17revenueYoY: 99.24validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.59netMargin: 31.16ebitda: 34 268revenue: 93 653
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.89 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.24 % vs. predchádzajúce -0.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.62 % vs. predchádzajúce 90.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 31.16 % vs. predchádzajúca -3.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.38 % vs. predchádzajúca 9.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 99 % na 94 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 31.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 94 tis. € | 47 tis. € | +99,2 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 2 € | +17133× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 2 € | +17133× |
| Čistý zisk | 29 tis. € | -2 tis. € | +19× |
| Aktíva | 220 tis. € | 231 tis. € | −4,5 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 22 tis. € | +130,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 9. 2018
- Sídlo
- Jána Smreka 6160/16, 84108, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 7. 9. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.4%
- Cudzie zdroje76.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 94 tis. € | 220 tis. € | 52 tis. € | 34 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 47 tis. € | 231 tis. € | 22 tis. € | 2 € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6 tis. € | 249 tis. € | -11 tis. € | -28 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 78 tis. € | 40 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 25 tis. € | 33 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 4 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena24. 11. 2018 → 5. 9. 2023
Global Sales and Trade Support, s. r. o.
- Založenie spoločnosti7. 9. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 9. 2018 → 23. 11. 2018
Preferum Holding, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 6. 9. 2023
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 8. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 8. 2021
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 8. 2021
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 8. 2021
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 9. 2018
- 7Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 9. 2018
- 8Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 9. 2018
- 9Administratívne službyod 7. 9. 2018
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 9. 2018
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 7. 9. 2018
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 9. 2018
- 13Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 7. 9. 2018
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 9. 2018
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 9. 2018
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 9. 2018
- 17Kuriérske službyod 7. 9. 2018
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 9. 2018
- 19Fotografické službyod 7. 9. 2018
- 20Vedenie účtovníctvaod 7. 9. 2018
- 21Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 7. 9. 2018
- 22Služby požičovníod 7. 9. 2018
- 23Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 7. 9. 2018
- 24Faktoring a forfaitingod 7. 9. 2018
- 25Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 9. 2018
- 26Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 9. 2018
- 27Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 7. 9. 2018
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 9. 2018
- 29Informačná činnosťod 7. 9. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51924838
- RÚZ ID
- 1797369
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 9. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat93 653 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 10. 9. 2020Registrácia platcu DPHSK2120845980
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 24. 11. 2018Zmena obchodného mena→ Global Sales and Trade Support, s. r. o.
- 7. 9. 2018Zmena obchodného mena→ Preferum Holding, s. r. o.