Femamki s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 238 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 10. 2018
- Sídlo
- Ličartovce 262, 08203, Ličartovce
- EBITDA marža5,0 %
- ROA (návratnosť aktív)10,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,4 %
- Zadlženosť59 %
- Kapitálová primeranosť40,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.63netIncome: 1 680revenue: 46 269prevNetIncome: 535.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.87equity: 6 894assets: 16 869
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.13equity: 6 894assets: 16 869
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 125.28revenueYoY: 237.75validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.98netMargin: 3.63ebitda: 2 302revenue: 46 269
Altman Z''-Score2.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.96 % vs. predchádzajúce 9.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.13 % vs. predchádzajúce 6.42 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.74× vs. predchádzajúce 2.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.63 % vs. predchádzajúca 3.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.87 % vs. predchádzajúca 93.58 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 46269 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +238 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 238 % na 46 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 238 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 46 tis. € | 14 tis. € | +237,8 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 713 € | +222,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 642 € | +222,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 535 € | +214,0 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 6 tis. € | +202,7 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 5 tis. € | +32,2 % |
- 19. 10. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.9%
- Cudzie zdroje59.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 46 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 14 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 713 € | 535 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 304 € | 72 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 607 € | 445 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -11 € | -25 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -607 € | -607 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 354 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 354 € | 354 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 10. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchodod 19. 10. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 10. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 10. 2018
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 10. 2018
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 10. 2018
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 19. 10. 2018
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 10. 2018
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 10. 2018
- 9Prevádzkovanie výdajne stravyod 19. 10. 2018
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 10. 2018
- 11Vedenie účtovníctvaod 19. 10. 2018
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 10. 2018
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 19. 10. 2018
- 14Čistiace a upratovacie službyod 19. 10. 2018
- 15Administratívne službyod 19. 10. 2018
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 10. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51928507
- RÚZ ID
- 1807106
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 10. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat46 269 EUR · rok 2024
- 7. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2120862711
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna