Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SCHICKER k.s.

aktívna
Trenčianska 56/D, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 8. 10. 2018komanditná spoločnosťPlatca DPH
Tržby (2024)883 tis. €
117,2 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
97,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)123 tis. €
1,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)2 %
95,9 %Nízkavs 2023
ROE (2024)1.7 %
97,9 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 117 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (883 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.2 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 98 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 2 % aktív
Tržby
883 tis. €
+117,2 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
2 tis. €
−97,9 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
125 tis. €
−44,5 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
123 tis. €
+1,7 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
55zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)1,7 %
  • Zadlženosť2 %
  • Kapitálová primeranosť98,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (883 tis. €).
55/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.235
  • netIncome: 2 070
  • revenue: 882 668
  • prevNetIncome: 97 888
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 98.08
  • equity: 122 625
  • assets: 125 022
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1.92
  • equity: 122 625
  • assets: 125 022
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 54.84
  • revenueYoY: 117.23
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.679
  • netMargin: 0.235
  • ebitda: 5 994
  • revenue: 882 668
Altman Z''-Score60.37Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.93aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.264.45aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.27aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0553.72presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.66 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.66 % vs. predchádzajúce 43.44 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1.92 % vs. predchádzajúce 46.50 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 7.06× vs. predchádzajúce 1.80×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.23 % vs. predchádzajúca 24.09 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.08 % vs. predchádzajúca 53.50 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 45 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 117 % na 883 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+117 %), ale aktíva klesajú (-45 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby883 tis. €406 tis. €+117,2 %
EBITDA6 tis. €123 tis. €−95,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)5 tis. €111 tis. €−95,1 %
Čistý zisk2 tis. €98 tis. €−97,9 %
Aktíva125 tis. €225 tis. €−44,5 %
Vlastné imanie123 tis. €121 tis. €+1,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
komanditná spoločnosť
Dátum vzniku
22. 9. 2018
Sídlo
Trenčianska 56/D, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 9. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby