Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

W&M Agency Slovakia s.r.o.

aktívna
M. R. Štefánika 7, 01001, Žilina
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)46 tis. €
70,0 %vs 2021
Zisk (2022)4 tis. €
377,9 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)59 tis. €
7,7 %vs 2021
Zadlženosť (2022)37 %
89,4 %Nízkavs 2021
ROE (2022)7.2 %
358,0 %Dobrévs 2021

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 70 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 89/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 9 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 63 % aktív
Silný rasttržby +70 % medziročne
Tržby
46 tis. €
+70,0 %vs. 2021
Trvalý rast
Čistý zisk
4 tis. €
+377,9 %vs. 2021
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
95 tis. €
+38,1 %vs. 2021
Mierny rast
Vlastné imanie
59 tis. €
+7,7 %vs. 2021
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
89zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža28,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)7,2 %
  • Zadlženosť37 %
  • Kapitálová primeranosť62,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €), je zisková.
89/ 100Vynikajúca
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.28
  • netIncome: 4 249
  • revenue: 45 767
  • prevNetIncome: -1 529
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 62.60
  • equity: 59 424
  • assets: 94 929
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 37.40
  • equity: 59 424
  • assets: 94 929
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 42.50
  • revenueYoY: 69.97
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 28.90
  • netMargin: 9.28
  • ebitda: 13 228
  • revenue: 45 767
Altman Z''-Score4.80Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.23aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.01aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.80aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.76presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.48 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.48 % vs. predchádzajúce -2.22 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 37.40 % vs. predchádzajúce 19.75 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.48× vs. predchádzajúce 0.39×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.28 % vs. predchádzajúca -5.68 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.60 % vs. predchádzajúca 80.25 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 45767 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 46 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 28.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby46 tis. €27 tis. €+70,0 %
EBITDA13 tis. €6 tis. €+114,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)12 tis. €6 tis. €+114,1 %
Čistý zisk4 tis. €-2 tis. €+377,9 %
Aktíva95 tis. €69 tis. €+38,1 %
Vlastné imanie59 tis. €55 tis. €+7,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 9. 2018
Sídlo
M. R. Štefánika 7, 01001, Žilina
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 9. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby