Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

EKOPRIM creative company s.r.o.

aktívna
Škultétyho 30, 08001, Prešov
podľa §4, registrácia od 21. 11. 2018spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)31 tis. €
60,7 %vs 2024
Zisk (2025)3 tis. €
85,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-19 tis. €
15,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)230 %
59,6 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-18.3 %
82,5 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 61 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 25/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -61 % medziročne
Ziskováčistá marža 11 %
Tržby
31 tis. €
−60,7 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
3 tis. €
−85,2 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
14 tis. €
−71,4 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
-19 tis. €
+15,5 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
25zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža15,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)23,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť230 %
  • Kapitálová primeranosť-129,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
25/ 100Slabá
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 11.16
  • netIncome: 3 408
  • revenue: 30 550
  • prevNetIncome: 22 976
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -129.90
  • equity: -18 629
  • assets: 14 341
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 229.90
  • equity: -18 629
  • assets: 14 341
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -3.94
  • revenueYoY: -60.72
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 15.58
  • netMargin: 11.16
  • ebitda: 4 759
  • revenue: 30 550
Altman Z''-Score-6.63Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-2.56aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-5.37aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.90aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.59presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 23.76 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.76 % vs. predchádzajúce 45.88 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 229.90 % vs. predchádzajúce 144.01 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.13× vs. predchádzajúce 1.55×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.16 % vs. predchádzajúca 29.54 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -129.90 % vs. predchádzajúca -44.01 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 71 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 30550 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 61 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 11.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 23.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby31 tis. €78 tis. €−60,7 %
EBITDA5 tis. €31 tis. €−84,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €28 tis. €−84,9 %
Čistý zisk3 tis. €23 tis. €−85,2 %
Aktíva14 tis. €50 tis. €−71,4 %
Vlastné imanie-19 tis. €-22 tis. €+15,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
13. 10. 2018
Sídlo
Škultétyho 30, 08001, Prešov
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 13. 10. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby