Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

KOKUA SK s.r.o.

aktívna
T. Ševčenka 7A, 08001, Prešov
podľa §4, registrácia od 6. 11. 2018spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)52 tis. €
7,9 %vs 2023
Zisk (2024)15 tis. €
52,1 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)22 tis. €
205,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)85 %
10,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)68.4 %
84,3 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +7.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (52 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 85 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 29 %
Tržby
52 tis. €
+7,9 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
15 tis. €
−52,1 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
152 tis. €
−1,0 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
22 tis. €
+205,5 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža34,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)68,4 %
  • Zadlženosť85 %
  • Kapitálová primeranosť14,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (52 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
70/ 100Silná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 29.17
  • netIncome: 15 058
  • revenue: 51 621
  • prevNetIncome: 31 460
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 14.53
  • equity: 22 024
  • assets: 151 604
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 85.47
  • equity: 22 024
  • assets: 151 604
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 121.09
  • revenueYoY: 7.92
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 34.77
  • netMargin: 29.17
  • ebitda: 17 950
  • revenue: 51 621
Altman Z''-Score1.53Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.29aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.39aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.68aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.18presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.93 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.93 % vs. predchádzajúce 20.54 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 85.47 % vs. predchádzajúce 95.29 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.34× vs. predchádzajúce 0.31×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 29.17 % vs. predchádzajúca 65.77 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.53 % vs. predchádzajúca 4.71 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 52 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 29.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.29 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 34.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby52 tis. €48 tis. €+7,9 %
EBITDA18 tis. €34 tis. €−47,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)16 tis. €31 tis. €−47,1 %
Čistý zisk15 tis. €31 tis. €−52,1 %
Aktíva152 tis. €153 tis. €−1,0 %
Vlastné imanie22 tis. €7 tis. €+205,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 10. 2018
Sídlo
T. Ševčenka 7A, 08001, Prešov
Štatutárny orgán
3 3 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
3 3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 10. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby