m-plan ateliér, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža65,6 %
- ROA (návratnosť aktív)32,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)44,0 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.08netIncome: 6 031revenue: 10 565prevNetIncome: 941.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.44equity: 13 720assets: 18 432
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.56equity: 13 720assets: 18 432
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.48revenueYoY: 46.53validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 65.63netMargin: 57.08ebitda: 6 934revenue: 10 565
Altman Z''-Score8.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.72 % vs. predchádzajúce 9.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.56 % vs. predchádzajúce 24.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 57.08 % vs. predchádzajúca 13.05 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.44 % vs. predchádzajúca 75.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 10565 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 57.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.57 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 65.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 7 tis. € | +46,5 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 2 tis. € | +358,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 1 tis. € | +358,0 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 941 € | +540,9 % |
| Aktíva | 18 tis. € | 10 tis. € | +80,4 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 8 tis. € | +78,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 10. 2018
- Sídlo
- Dúhová 27, 90029, Nová Dedinka
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 23. 10. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.4%
- Cudzie zdroje25.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 7 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 941 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 801 € | 484 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 928 € | 595 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 8 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 830 € | 601 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 692 € | 546 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 10. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Autorizovaný stavebný inžinier – inžinier pre technické, technologické a energetické vybavenie staviebod 23. 10. 2018
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 10. 2018
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 10. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 10. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52012158
- RÚZ ID
- 1802357
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 10. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat10 565 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna