SOLAR4U, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 89 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (200 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 11. 2018
- Sídlo
- Záhumnie 314/20, 03804, Bystrička
- EBITDA marža44,5 %
- ROA (návratnosť aktív)29,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,2 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 34.83netIncome: 69 625revenue: 199 909prevNetIncome: 37 421
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.27equity: 182 427assets: 233 088
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.73equity: 182 427assets: 233 088
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.41revenueYoY: 89.39validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 44.53netMargin: 34.83ebitda: 89 017revenue: 199 909
Altman Z''-Score9.98Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 29.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.87 % vs. predchádzajúce 30.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.73 % vs. predchádzajúce 7.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.86× vs. predchádzajúce 0.87×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 34.83 % vs. predchádzajúca 35.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.27 % vs. predchádzajúca 92.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 89 % na 200 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 34.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.35 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 44.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 200 tis. € | 106 tis. € | +89,4 % |
| EBITDA | 89 tis. € | 54 tis. € | +66,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 80 tis. € | 48 tis. € | +66,0 % |
| Čistý zisk | 70 tis. € | 37 tis. € | +86,1 % |
| Aktíva | 233 tis. € | 121 tis. € | +92,1 % |
| Vlastné imanie | 182 tis. € | 113 tis. € | +61,7 % |
- 1. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.3%
- Cudzie zdroje21.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 200 tis. € | 233 tis. € | 182 tis. € | 89 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 106 tis. € | 121 tis. € | 113 tis. € | 54 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 80 tis. € | 75 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 101 tis. € | 84 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 44 tis. € | 115 tis. € | 95 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 83 tis. € | 70 tis. € | 43 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 60 tis. € | 48 tis. € | 34 tis. € | 38 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -406 € | -406 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 11. 2018 → 4. 12. 2024
Žilová Iveta, s.r.o.
- Zmena sídla1. 11. 2018 → 19. 2. 2026
Hradečnica 10949/20, Martin
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 5. 12. 2024
- 2Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 5. 12. 2024
- 3Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 5. 12. 2024
- 4Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 5. 12. 2024
- 5Kozmetické službyod 31. 8. 2023
- 6Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 31. 8. 2023
- 7Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 11. 2018
- 8Reklamné a marketingové službyod 1. 11. 2018
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných ako základných služieb spojených s prenájmomod 1. 11. 2018
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 11. 2018
- 11Administratívne službyod 1. 11. 2018
- 12Faktoring a forfaitingod 1. 11. 2018
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 1. 11. 2018
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 11. 2018
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 11. 2018
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 11. 2018
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 11. 2018
- 18Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 11. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52022781
- RÚZ ID
- 1808175
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat199 909 EUR · rok 2025
- 1. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2120867749
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 11. 2018Zmena obchodného mena→ Žilová Iveta, s.r.o.
- 1. 11. 2018Zmena sídlaHradečnica 10949/20, Martin