VETRANZ CENTRUM s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20681 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2018
- Sídlo
- Hodvábna 1291/11, 07501, Trebišov
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,5 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.94netIncome: 705.00revenue: 36 366prevNetIncome: -485.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.16equity: 4 854assets: 116 689
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.84equity: 4 854assets: 116 689
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 20 680,571validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.59netMargin: 1.94ebitda: 1 668revenue: 36 366
Altman Z''-Score0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.60 % vs. predchádzajúce -9.31 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.84 % vs. predchádzajúce 20.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.94 % vs. predchádzajúca -277.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.16 % vs. predchádzajúca 79.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 36366 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +20681 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 20681 % na 36 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 175 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 36 tis. € | 175 € | +207× |
| EBITDA | 2 tis. € | -34 € | +50× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -31 € | +50× |
| Čistý zisk | 705 € | -485 € | +245,4 % |
| Aktíva | 117 tis. € | 5 tis. € | +21× |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 4 tis. € | +17,0 % |
- 6. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.2%
- Cudzie zdroje95.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 36 tis. € | 117 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 705 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 175 € | 5 tis. € | 4 tis. € | -34 € | -485 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -96 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -96 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -91 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -83 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -83 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52027112
- RÚZ ID
- 1810175
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat36 366 EUR · rok 2025
- 1. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2120870389
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna