Varangian solutions, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 167 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (69 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 11. 2018
- Sídlo
- Čataj 63/63, 90083, Čataj
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,0 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.696netIncome: 480.00revenue: 68 955prevNetIncome: -1 066
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.36equity: 4 815assets: 8 697
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.64equity: 4 815assets: 8 697
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 61.29revenueYoY: 166.80validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.980netMargin: 0.696ebitda: 676.00revenue: 68 955
Altman Z''-Score2.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.52 % vs. predchádzajúce -7.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.64 % vs. predchádzajúce 68.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.93× vs. predchádzajúce 1.86×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.70 % vs. predchádzajúca -4.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.36 % vs. predchádzajúca 31.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 167 % na 69 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+167 %), ale aktíva klesajú (-37 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 69 tis. € | 26 tis. € | +166,8 % |
| EBITDA | 676 € | -856 € | +179,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 608 € | -770 € | +179,0 % |
| Čistý zisk | 480 € | -1 tis. € | +145,0 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 14 tis. € | −37,3 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 4 tis. € | +11,1 % |
- 3. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.4%
- Cudzie zdroje44.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 69 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 676 € | 480 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | -856 € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 27 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | 552 € | 401 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52028909
- RÚZ ID
- 1807641
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat68 955 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna