VIP Business Group s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 386 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2018
- Sídlo
- Podzámska 4155/41A, 92001, Hlohovec
- EBITDA marža-73,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-35,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-46,3 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť76,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -90.51netIncome: -1 774revenue: 1 960prevNetIncome: 185.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.64equity: 3 829assets: 4 996
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.36equity: 3 829assets: 4 996
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.84revenueYoY: 386.35validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -73.16netMargin: -90.51ebitda: -1 434revenue: 1 960
Altman Z''-Score2.55Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -35.51 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -35.51 % vs. predchádzajúce 3.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.36 % vs. predchádzajúce 2.96 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.39× vs. predchádzajúce 0.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -90.51 % vs. predchádzajúca 45.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.64 % vs. predchádzajúca 97.04 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1960 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +386 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 386 % na 1960 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -90.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 403 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 403 € | +386,4 % |
| EBITDA | -1 tis. € | 226 € | −734,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1 tis. € | 203 € | −734,5 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 185 € | −11× |
| Aktíva | 5 tis. € | 6 tis. € | −13,5 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 6 tis. € | −31,7 % |
- 6. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.6%
- Cudzie zdroje23.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 403 € | 6 tis. € | 6 tis. € | 226 € | 185 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 162 € | 138 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 73 € | 62 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 128 € | 105 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 160 € | 126 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 7 € | -11 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 11. 2018
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 11. 2018
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 11. 2018
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 11. 2018
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 11. 2018
- 7Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 6. 11. 2018
- 8Fotografické službyod 6. 11. 2018
- 9Administratívne službyod 6. 11. 2018
- 10Vedenie účtovníctvaod 6. 11. 2018
- 11Verejné obstarávanieod 6. 11. 2018
- 12Dizajnérske činnostiod 6. 11. 2018
- 13Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 6. 11. 2018
- 14Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 6. 11. 2018
- 15Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 6. 11. 2018
- 16Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 6. 11. 2018
- 17Poskytovanie služieb v rybárstveod 6. 11. 2018
- 18Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 6. 11. 2018
- 19Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 6. 11. 2018
- 20Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 11. 2018
- 21Sťahovacie službyod 6. 11. 2018
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 11. 2018
- 23Výroba kŕmnych zmesíod 6. 11. 2018
- 24Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 6. 11. 2018
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 6. 11. 2018
- 26Čistiace a upratovacie službyod 6. 11. 2018
- 27Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 6. 11. 2018
- 28Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 11. 2018
- 29Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 11. 2018
- 30Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 11. 2018
- 31Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 6. 11. 2018
- 32Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 11. 2018
- 33Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 6. 11. 2018
- 34Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 6. 11. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52028968
- RÚZ ID
- 1810199
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat4 826 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna