ARUS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (277 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2018
- Sídlo
- Seberíniho 6, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža31,4 %
- ROA (návratnosť aktív)29,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,0 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť63,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.29netIncome: 67 390revenue: 277 473prevNetIncome: 29 938
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.17equity: 143 514assets: 227 186
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.83equity: 143 514assets: 227 186
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 183.43revenueYoY: 53.98validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.39netMargin: 24.29ebitda: 87 107revenue: 277 473
Altman Z''-Score6.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 29.66 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.66 % vs. predchádzajúce 15.66 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.83 % vs. predchádzajúce 60.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.22× vs. predchádzajúce 0.94×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.29 % vs. predchádzajúca 16.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.17 % vs. predchádzajúca 39.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 54 % na 277 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 24.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 277 tis. € | 180 tis. € | +54,0 % |
| EBITDA | 87 tis. € | 39 tis. € | +124,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 78 tis. € | 35 tis. € | +124,5 % |
| Čistý zisk | 67 tis. € | 30 tis. € | +125,1 % |
| Aktíva | 227 tis. € | 191 tis. € | +18,9 % |
| Vlastné imanie | 144 tis. € | 76 tis. € | +88,5 % |
- 30. 10. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.2%
- Cudzie zdroje36.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 277 tis. € | 227 tis. € | 144 tis. € | 87 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 180 tis. € | 191 tis. € | 76 tis. € | 39 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 165 tis. € | 46 tis. € | -17 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 99 tis. € | -12 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 15 tis. € | 105 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 111 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 50 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 10. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 10. 2018 → 21. 11. 2018
ABC FANNY s.r.o.
- Zmena sídla30. 10. 2018 → 11. 5. 2020
Roľnícka 187, Bratislava - mestská časť Vajnory
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení – ambulancia v odbore zubné lekárstvood 22. 2. 2023
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 10. 2018
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 30. 10. 2018
- 4Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 30. 10. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 10. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 10. 2018
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 10. 2018
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 10. 2018
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 10. 2018
- 10Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 30. 10. 2018
- 11Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 10. 2018
- 12Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 30. 10. 2018
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 10. 2018
- 14Čistiace a upratovacie službyod 30. 10. 2018
- 15Sťahovacie službyod 30. 10. 2018
- 16Reklamné a marketingové službyod 30. 10. 2018
- 17Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 30. 10. 2018
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 10. 2018
- 19Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 30. 10. 2018
- 20Administratívne službyod 30. 10. 2018
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 10. 2018
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 30. 10. 2018
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 30. 10. 2018
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 10. 2018
- 25Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 30. 10. 2018
- 26Vykonávanie zváracích prácod 30. 10. 2018
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 10. 2018
- 28Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 30. 10. 2018
- 29Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 30. 10. 2018
- 30Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 30. 10. 2018
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 30. 10. 2018
- 32Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 30. 10. 2018
- 33Zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práceod 30. 10. 2018
- 34Zhotovovanie podporných konštrukcií stropov a ostatných stavebných prvkov pri monolitických skeletochod 30. 10. 2018
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 10. 2018
- 36Počítačové službyod 30. 10. 2018
- 37Faktoring a forfaitingod 30. 10. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52029034
- RÚZ ID
- 1805880
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat277 473 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 30. 10. 2018Zmena obchodného mena→ ABC FANNY s.r.o.
- 30. 10. 2018Zmena sídlaRoľnícka 187, Bratislava - mestská časť Vajnory