NEXTOR s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2018
- Sídlo
- Južná trieda 2/A, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža14,2 %
- ROA (návratnosť aktív)17,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,1 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť53,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.96netIncome: 72 413revenue: 1 040 424prevNetIncome: 64 398
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.90equity: 218 468assets: 405 329
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.10equity: 218 468assets: 405 329
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.12revenueYoY: 15.00validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.23netMargin: 6.96ebitda: 148 025revenue: 1 040 424
Altman Z''-Score6.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.87 % vs. predchádzajúce 23.31 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.10 % vs. predchádzajúce 47.12 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.57× vs. predchádzajúce 3.28×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.96 % vs. predchádzajúca 7.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.90 % vs. predchádzajúca 52.88 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 1.0 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,0 mil. € | 905 tis. € | +15,0 % |
| EBITDA | 148 tis. € | 139 tis. € | +6,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 133 tis. € | 125 tis. € | +6,4 % |
| Čistý zisk | 72 tis. € | 64 tis. € | +12,4 % |
| Aktíva | 405 tis. € | 276 tis. € | +46,7 % |
| Vlastné imanie | 218 tis. € | 146 tis. € | +49,6 % |
- 30. 10. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.9%
- Cudzie zdroje46.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 1,0 mil. € | 405 tis. € | 218 tis. € | 148 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 905 tis. € | 276 tis. € | 146 tis. € | 139 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 764 tis. € | 222 tis. € | 82 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,0 mil. € | 134 tis. € | 74 tis. € | 92 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 10. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52030628
- RÚZ ID
- 1807295
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 040 424 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna