Crazy Shopping, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.9 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (535 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2019
- Sídlo
- Námestie hraničiarov 2997/2, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť119 %
- Kapitálová primeranosť-18,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.48netIncome: -13 237revenue: 534 757prevNetIncome: -1 842
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -18.88equity: -26 957assets: 142 774
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 118.88equity: -26 957assets: 142 774
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 149.90revenueYoY: 7.92validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.08netMargin: -2.48ebitda: -5 752revenue: 534 757
Altman Z''-Score-1.50Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.27 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.27 % vs. predchádzajúce -1.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 118.88 % vs. predchádzajúce 114.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.75× vs. predchádzajúce 5.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.48 % vs. predchádzajúca -0.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -18.88 % vs. predchádzajúca -14.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 535 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 535 tis. € | 496 tis. € | +7,9 % |
| EBITDA | -6 tis. € | 12 tis. € | −148,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -5 tis. € | 11 tis. € | −148,4 % |
| Čistý zisk | -13 tis. € | -2 tis. € | −618,6 % |
| Aktíva | 143 tis. € | 96 tis. € | +48,4 % |
| Vlastné imanie | -27 tis. € | -14 tis. € | −92,8 % |
- 1. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 170 tis. €
- Aktíva spolu
- 143 tis. €
- Vlastné imanie
- −27 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 535 tis. € | 143 tis. € | -27 tis. € | -6 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 496 tis. € | 96 tis. € | -14 tis. € | 12 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 363 tis. € | 60 tis. € | -12 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 190 tis. € | 50 tis. € | -10 tis. € | -15 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 123 tis. € | 52 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 845 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 254 € | 201 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 1. 2019 → 17. 4. 2019
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 1. 2019
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2019
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2019
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 1. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2019
- 7Administratívne službyod 1. 1. 2019
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 1. 2019
- 9Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 1. 2019
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2019
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 1. 2019
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 1. 2019
- 13Fotografické službyod 1. 1. 2019
- 14Služby požičovníod 1. 1. 2019
- 15Čistiace a upratovacie službyod 1. 1. 2019
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 1. 2019
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 1. 2019
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 1. 2019
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2019
- 20Faktoring a forfaitingod 1. 1. 2019
- 21Vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2019
- 22Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 1. 2019
- 23Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 1. 2019
- 24Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52034437
- RÚZ ID
- 1817801
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat534 757 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 7. 2020Registrácia platcu DPHSK2120899220
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 1. 2019Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača