Dr.Max 167 s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -6.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (641 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 11. 2018
- Sídlo
- Moldavská cesta 8/A, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.254netIncome: 1 627revenue: 641 389prevNetIncome: 4 378
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.85equity: 47 175assets: 280 052
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.15equity: 47 175assets: 280 052
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.99revenueYoY: -6.43validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.78netMargin: 0.254ebitda: 30 648revenue: 641 389
Altman Z''-Score1.42Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.58 % vs. predchádzajúce 1.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.15 % vs. predchádzajúce 83.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.29× vs. predchádzajúce 2.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.25 % vs. predchádzajúca 0.64 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.85 % vs. predchádzajúca 16.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 6 % na 641 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 641 tis. € | 685 tis. € | −6,4 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 29 tis. € | +5,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 26 tis. € | +5,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 4 tis. € | −62,8 % |
| Aktíva | 280 tis. € | 281 tis. € | −0,4 % |
| Vlastné imanie | 47 tis. € | 46 tis. € | +3,6 % |
- 30. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.8%
- Cudzie zdroje83.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 641 tis. € | 280 tis. € | 47 tis. € | 31 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 685 tis. € | 281 tis. € | 46 tis. € | 29 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 716 tis. € | 296 tis. € | 41 tis. € | 43 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 571 tis. € | 302 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 108 tis. € | 265 tis. € | 21 tis. € | 2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -124 € | -170 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | — | -270 € | -270 € | -270 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52041433
- RÚZ ID
- 1812506
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat716 150 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 5. 2019Registrácia platcu DPHSK7120000195
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna