VRIZZLY s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 102 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (520 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 11. 2018
- Sídlo
- Arm. gen. Svobodu 6316/12, 08001, Prešov
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,2 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.922netIncome: 4 800revenue: 520 343prevNetIncome: -1 391
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.70equity: 23 777assets: 354 712
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.30equity: 23 777assets: 354 712
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 135.50revenueYoY: 101.69validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.72netMargin: 0.922ebitda: 14 179revenue: 520 343
Altman Z''-Score0.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.35 % vs. predchádzajúce -1.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.30 % vs. predchádzajúce 81.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 2.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.92 % vs. predchádzajúca -0.54 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.70 % vs. predchádzajúca 18.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 102 % na 520 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 240 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 520 tis. € | 258 tis. € | +101,7 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 3 tis. € | +419,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 2 tis. € | +419,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -1 tis. € | +445,1 % |
| Aktíva | 355 tis. € | 104 tis. € | +240,1 % |
| Vlastné imanie | 24 tis. € | 19 tis. € | +25,3 % |
- 14. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.7%
- Cudzie zdroje93.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 520 tis. € | 355 tis. € | 24 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 258 tis. € | 104 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Mimoriadna | 294 tis. € | 114 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Mimoriadna | 238 tis. € | 34 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 176 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 62 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 816 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -254 € | -254 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 14. 11. 2018
- 2Fotografické službyod 14. 11. 2018
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 11. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 11. 2018
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 11. 2018
- 6Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 14. 11. 2018
- 7Administratívne službyod 14. 11. 2018
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 11. 2018
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 11. 2018
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 14. 11. 2018
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 11. 2018
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 11. 2018
- 13Vedenie účtovníctvaod 14. 11. 2018
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 14. 11. 2018
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 11. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52043932
- RÚZ ID
- 1806953
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat520 343 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Mimoriadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Mimoriadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 21. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2120874195
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna