KIRSCHNER s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (101 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2019
- Sídlo
- Mostná 1942/17, 97251, Handlová
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,3 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.00netIncome: 2 016revenue: 101 013prevNetIncome: -56 802
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.60equity: 8 644assets: 100 545
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.40equity: 8 644assets: 100 545
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.00revenueYoY: -49.70validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.05netMargin: 2.00ebitda: 3 077revenue: 101 013
Altman Z''-Score-1.99Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.01 % vs. predchádzajúce -63.19 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.40 % vs. predchádzajúce 129.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.00× vs. predchádzajúce 2.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.00 % vs. predchádzajúca -28.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.60 % vs. predchádzajúca -29.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 50 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 101 tis. € | 201 tis. € | −49,7 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -56 tis. € | +105,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -50 tis. € | +105,5 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -57 tis. € | +103,5 % |
| Aktíva | 101 tis. € | 90 tis. € | +11,8 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | -27 tis. € | +132,2 % |
- 1. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.6%
- Cudzie zdroje91.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 101 tis. € | 101 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 201 tis. € | 90 tis. € | -27 tis. € | -56 tis. € | -57 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 137 tis. € | 130 tis. € | 113 tis. € | -14 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 88 tis. € | 67 tis. € | 14 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 22 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 11 tis. € | 11 tis. € | -3 tis. € | -21 tis. € | -22 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 1. 2019 → 7. 1. 2025
RealGlutenFree s.r.o.
- Zmena sídla1. 1. 2019 → 2. 7. 2020
Podunajská 12479/23B, Bratislava - Podunajské Biskupice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 8. 1. 2025
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 8. 1. 2025
- 3Verejné obstarávanieod 8. 1. 2025
- 4Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 8. 1. 2025
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 1. 2025
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 1. 2025
- 7Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 8. 1. 2025
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 8. 1. 2025
- 9Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 8. 1. 2025
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 2. 2022
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 7. 2020
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 7. 2020
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 7. 2020
- 14Služby požičovníod 3. 7. 2020
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 3. 7. 2020
- 16Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 1. 2019
- 17Prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 1. 2019
- 18Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 1. 2019
- 19Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 1. 2019
- 20Sťahovacie službyod 1. 1. 2019
- 21Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 1. 2019
- 22Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2019
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2019
- 24Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 1. 2019
- 25Administratívne službyod 1. 1. 2019
- 26Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 1. 2019
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52044165
- RÚZ ID
- 1815702
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat200 826 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 1. 2023Registrácia platcu DPHSK2120899143
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 1. 2019Zmena obchodného mena→ RealGlutenFree s.r.o.
- 1. 1. 2019Zmena sídlaPodunajská 12479/23B, Bratislava - Podunajské Biskupice